Játékosértékelés: Palace 1-2 United

Lássuk, hogyan értékelte a Vörös Ördögök mai teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

David De Gea: sok dolga ma sem akadt, de az ilyen mérkõzések a legnehezebbek egy kapus számára, amikor ritkán kell beavatkoznia. Amikor kellett, akkor jól megoldotta a dolgot, és az a védés McArthur lövésénél!!! 7

Eric Bailly: lassan melegedett be, az elején kicsit megilletõdöttnek tûnt, de aztán - a sérülés ellenére - remekül játszott. Olykor igen lendületes játékot mutatott, ráadásul gyors passzokkal operált általában. 7

Phil Jones: biztosan állt a lábán, leginkább a szabadrúgások beívelésénél akadt dolga, amiket jól megoldott, hiszen nem kaptunk gólt pontrúgás után, pedig abban a Palace igen erõs. 7

Marcos Rojo: általánosságban elmondható, hogy nem volt rossz, ám beárnyékolja teljesítményét az, hogy az Everton után most is elindult fát vágni, nem akármilyen technikával. Csak a játékvezetõnek köszönhetõ, hogy pályán maradhatott, simán pirosat ért volna belépõje, még ha nem is törte ketté Zaha lábait, hisz alig érte el. Ezekrõl sürgõsen le kellene szoknia, mert nem csak undorító, de még a csapatra nézve is káros lehet. 5

Daley Blind: sokat nem segített a támadásoknál, beadásai sem sültek el jól, védekezése azonban nem volt rossz, sõt! Saját kapuja elõtt sokszor zárta le az ellenfél támadásait. 6

Michael Carrick: jó az öreg a háznál, óriási biztonságot ad a csapat számára. Nem látványos, amit csinált, de rendkívül hasznos. 7

Ander Herrera: talán a leggyengébb meccsét játszotta ebben a szezonban. Sokszor nagyon pontatlan volt, lövéseirõl meg kár említést is tenni, csak a kapu mögötti szurkolókra voltak veszélyesek. Védekezésben kimagaslott, de ennél sokkal többet láttunk tõle. 6

Juan Mata: talán az volt a baj, hogy nem Valencia volt mögötte. Látszott, hogy Bailly-val nem tud úgy összejátszani, mint az ecuadorival. Ment elõre becsülettel, de az édes kevés. Többször tûnt úgy, hogy percekre teljesen eltûnt. 5

Paul Pogba: a 29-31. perc környékén volt egy olyan idõszak, amikor képtelen volt jó megoldásokat hozni, ám azon kívül remekül játszott. Látszott rajta, hogy bizonyítani akar, volt benne lendület, ésszel játszott, bár néha a kivitelezés nem sikerült tökéletesre. A mezõnyben nyújtott teljesítménye is kiemelkedõ volt ma, amihez még a gól és gólpassz is párosul: 9

Wayne Rooney: egy zseniális megoldást két pocsék követett. Ma is könnyedén választották el a labdától több alkalommal, labdakezelési hibákat megint fel lehetett fedezni nála, közben meg 3 helyzetet is kialakított és olykor tényleg látványos megoldásokat húzott elõ. Azonban az továbbra sem bocsátható meg, ha szerelik, majd feldobja magát, feltápászkodás után pedig a játékvezetõvel pöröl, miközben a védekezésrõl elfeledkezik, az ellenfél pedig jön a kapunkra. Megint túlzásba vitte a reklamálásokat még akkor is, ha õ a CSK. 6,5

Zlatan Ibrahimovic: nagyon sokat mozgott. Jobb szélen, balon, középen...mindenhol megtalálható volt. A felívelt labdákat több alkalommal jól megtartotta és osztotta tovább, bár lehetett volna pontosabb is. De eldöntötte a találkozót, ami a dolga egy csatárnak. Szép és nagyon fontos gólt szerzett, de nem csak emiatt: 8

Cserék:

Matteo Darmian (Bailly helyett az 52. percben): az jól látszott, hogy jobb szélen otthonosabban érzi magát, mint balon. Jól szállt be a meccsbe, remekül védekezett és ezúttal az õ beadásai tûntek veszélyesebbnek. 7

Jesse Lingard (Mata helyett a 69. percben): a bekapott gól után valószínûleg lendületet akart vinni a csapatba Mourinho azzal, hogy meghúzta ezt a cserét, de nem hozott áttörést. -

Marcus Rashford (Rooney helyett a 79. percben): nem sok esemény fûzõdött a nevéhez, talán csak a ráadásban egy jó labdaelhozatalt lehet megemlíteni. -