Rooneyt nem büntetik?
Wayne Rooney nem kap büntetést a hétvégi ámokfutása miatt.
Az Angol Labdarúgó Szövetség megerõsítette, nem lesz további intézkedés Wayne Rooney hétvégi, James McCarthy elleni könyöklése ügyében.
Rooney a 4-0-ra megnyert hétvégi mérkõzés korai szakaszában könyökölte le a Wigan középpályását, amiért a mérkõzés játékvezetõje, Mark Clattenburg szabadrúgást ítélt a hazai csapatnak, Rooneyt pedig nem állította ki.
A Wigan menedzsere, Roberto Martinez dühösen reagált az esetre a mérkõzést követõen, szerinte a támadót ki kellett volna állítani.
Sir Alex Ferguson eközben azt állította, nem volt komoly az eset és csupán a média kavarta fel a port körülötte.
Az FA ma este várja a játékvezetõ jelentését az esetrõl, mielõtt döntenének a játékos erõszakos magatartása miatti eltiltásról, felhasználva a videó felvételekbõl adódó bizonyítékokat.
Mindazonáltal egyes információk szerint az FA hatáskörén kívül cselekedne, ha felülbírálná a játékvezetõ ténykedését és ítéletét, ami azt jelentheti, hogy Rooneynak nem kell számítania eltiltásra és elutazhat a jelenlegi bajnok Chelsea elleni holnapi találkozóra.
skysports
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!