Játékosértékelés: Southampton - Manchester United

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok mai teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

De Gea: az elsõ játékrészben nem sok munkája volt, de a szünet után már bõven kellett tornáznia. Bár hatalmas bravúrokat azért nem igazán kellett bemutatnia, nagyon jó volt, hogy nem hagyott ki a figyelme egyetlen pillanatra sem. Egy kimozdulást leszámítva végig magabiztosan játszott. 7

Valencia: ez a mérkõzés nem a csapatkapitányé volt. Már a találkozó elején látszott, hogy valami nincs rendben, többször is elmentek mellette és lassan reagálta le a feladatokat, ami a második félidõben csak fokozódott a Soton még erõsebb támadójátékával. 4

Bailly: volt feladata bõven, de remekül állta a rohamokat. Sokat tisztázott és nem egyszer segítette ki Valenciát. 8

Jones: szinte hibátlan meccset tudhat maga mögött, óriási melót tett le az asztalra. Nagyot küzdött Longgal, de végül mindig õ jött ki gyõztesen. Remekül játszott végig. 8

Young: gólpasszal felérõ beadása is kellett a manchesteri gyõzelemhez, bár azon kívül nem sokat tudott hozzátenni a támadójátékhoz, ami elsõsorban nem az õ hibája, hanem a United taktikájából adódott. Védekezésben azért voltak hiányosságai 1-2 esetben, amikor vagy Rashford, vagy Matic segítette ki. 6

Matic: nem mindig tudta megállítani Romeut és ezúttal nem is találkozott annyiszor a labdával, mint megszokhattuk. 6

Fellaini: a belga óriásnak sem volt könnyû dolga Leminával szemben, végig nagy csatát vívtak. Volt egy nagy mentése a második játékrészben, nagyon kellett a pályára. 7

Mata: az elsõ félidõben aktívan szerepelt, de a Szentek támadásai miatt hamar le kellett hozni õt, így összességében nem ez volt élete meccse. 6

Mkhitaryan: az örmény is hasonló teljesítményt tett le a gyepre, mint Mata. A mérkõzés elején nagyon aludt még, több alkalommal is az õ labdaeladásából fordultak a hazaiak, aztán felébredt és támadásban voltak ígéretes pillanatai, de ezúttal nem tudta úgy mozgatni a csapatot, mint azt gondoltuk. 6

Rashford: nagyon dicséretes volt az, amit a második félidõben mutatott a fiatal játékos. Ugyanis rengeteget besegített a védekezésbe és éretten játszott. Azonban a támadások során nem egyszer hozott rossz döntést, viszont így is közel járt a gólhoz egy szabadrúgásból, ami csupán centikkel kerülte el a kaput. 6

Lukaku: nagyon egyedül volt elöl, végig küzdenie kellett, mint ahogyan a gólja elõtt is tette. Hihetetlenül indította manchesteri pályafutását, mindig lehet számítani rá. 7

Herrera (Mata helyett a 62. percben): Mourinho próbálta megállítani a Sotont, de Ander beállításával sem járt sikerrel ez ügyben, bár a baszk játékos elképesztõen nagyot küzdött, csúszott-mászott és fél óra alatt több szerelése volt, mint bárki másnak! 7

Smalling (Mkhitaryan helyett a 75. percben): õ is az egyensúly kialakítása miatt állt be, de nem volt túl nagy hatással a mérkõzésre. -

Blind (Rashford helyett a 93. percben): Idõhúzó csere. -