Játékosértékelés: United 1-0 Brighton

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége a játékosok mai teljesítményét...

David De Gea: nem ez lesz az a mérkőzés, amit unokáinak mutatni fog. Nem mintha hibázott volna, igazából dolga is alig akadt. Ami volt, azokat könnyedén megoldotta. -

Antonio Valencia: 1-2 jó beadáson kívül sokszor az érződött rajta, hogy nincs önbizalma ahhoz, hogy elfusson ellenfele mellett. Néha azért sikerült neki és egy tizenegyest is számon kérhet a játékvezetőn, aki nem látta, hogy ellenfele kézzel ért a játékszerhez. Nem volt ma annyira lendületes a csapatkapitány, mint szokott. 6

Victor Lindelöf: végre egy meccs, amit lehozott nagyobb hiba nélkül. Sőt, olykor igen határozott védekezést nyújtott. Javuló teljesítmény vehető észre nála. De azért még jóval több kell ettől, a Brighton nem dolgoztatta meg nagyon. 6

Chris Smalling: nem egyszer csúnyán átjátszotta őt az ellenfél 1-1 játékosa, nem volt a helyzet magaslatán, viszont volt egy nagy mentése is. 6

Ashley Young: "csak" gólpasszig jutott, mert Dunk öngólja lett végül a győztes találat. Támadásban nagyon aktív volt, rengeteget járt a támadó harmadban, védekezése azonban néha nagyon kihagyott. Összességében jól muzsikált a bal oldalon. 7

Nemanja Matic: nem indult jól a meccs számára, kicsit lassúnak, fásultnak tűnt a játéka. Szerencsére a második félidőre feljavult kicsit, bár lehet, hogy egy kis pihenő nem ártana neki így az Arsenal és a City előtt. 6

Paul Pogba: rengeteget dolgozott, de talán sok volt neki még az, hogy egy héten belül három találkozón is kezdő lehetett. Mintha fáradtság ütötte volna fel a fejét nála, ma nem volt benne olyan átütő erő, mint általában, de még így is a jobbak közé nevezhető. 7

Juan Mata: első félidőben megfordult a támadó harmad szinte minden négyzetméterén, olykor szépen játszott össze a társakkal, de valahogy az látszott, nem igazán találta a helyét ebben a rendszerben, amikor Rashford és Martial is sűrűn felbukkant a pálya különböző pontjain. 6

Marcus Rashford: nem ez volt élete mérkőzése. Rossz megoldások, ellenfélbe lőtt labdák, számtalan beadás, melyek nem találtak társat. Lehet, hogy vissza kellene térni a jól bevált recepthez: vagy ő kezd balon, vagy ő áll be bal szélre. 6

Anthony Martial: hasonló teljesítmény, mint Rashford esetében, leszámítva a sok céltalan beadást, mert neki ebből csak kettő jutott. Neki is kicsit idegennek tűnt ez a rendszer. 6

Romelu Lukaku: nagyon nagyot harcolt minden labdáért, egész meccsen védők lógtak a nyakán. Nagy területeket játszott be, rengeteget mozgott szélre is, a meccs végén pedig kiemelendő, ahogyan visszazárt védekezni alázatosan és nagyon harciasan. Sajnos a gólszerzés nem jött neki össze, pedig az első feles végén nagyon közel járt hozzá. Mezőnymunkája miatt: 7

Zlatan Ibrahimovic (Mata helyett a 62. percben): aprították rendesen őt is, kicsit talán még félti is a térdét. Olykor nagyon trükkös megoldásokat tett le az asztalra, de komoly gólszerzési lehetősége nem volt. 6

Henrikh Mkhitaryan (Martial helyett a 71. percben): visszakerült a keretbe és be is állhatott húsz percre, de akkor már nem erőltette a támadást a United, így nem sok sikerélménye lett. -

Marouane Fellaini (Rashford helyett a 79. percben): kellett a középpályára, hogy az utolsó percekben stabilabb legyen a gárda. Kellenek a játékpercek neki is. -