Játékosértékelés: Manchester United 2-0 Derby County

Lássuk, hogyan értékelte a játékosok tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

Sergio Romero: furcsa volt látni őt. Olykor nem volt elégedett önmagával, az látszott rajta. Viszont jó meccse volt. Sok dolga nem akadt, bár 2-3 alkalommal elég nagyot kellett hárítania. Kár lenne, ha tényleg menni akar a világbajnoki szereplés miatt, de érthető is lenne. Megnyugtató pedig, hogy ha nincs De Gea, van Romero. 7

Victor Lindelöf: még mindig nem látszik rajta, hogy jobb bekknek született volna, de ez már jobb teljesítmény volt, mint az előző. Támadásban azért még látszik a hiányosság, még úgy is, hogy egyébként két helyzetet kialakított. Védekezésnél viszont nagyon egyedül maradt sokszor, így nehéz dolga volt, ám állta a sarat. 7

Chris Smalling: több gólt akar? Miért? Csinálja azt, amit kell. Úgy, ahogy tette tegnap. A County ellentámadásait rendre megfékezte blokkjaival, szereléseivel. A védelem oszlopa volt! 8

Daley Blind: hosszú idő után ismét a védelem közepén szerepelt, és 1-2 alkalommal látszott is a bizonytalanság rajta, de összességében nem volt rossz, amit nyújtott. 6

Luke Shaw: nagyon sokat dolgozott védekezésben és támadásban is, bár olykor elragadta a hév és olyankor hiba csúszott a gépezetbe. Az látszik, hogy kell neki a rendszeres lehetőség. Legjobban talán Martiallal értik meg egymást. 7

Ander Herrera: sokan már lesajnálták, sőt el is adnák, mondván messze van attól, amit tavaly nyújtott. Ezen a mérkőzésen is így volt talán...messze túlteljesítette a tavalyi átlagát. A védelem előtt egyedül valami elképesztően nagy munkát végzett. Pogba feljebb játszott, így szinte csak rá hárult a középpályás védekezés, legalábbis a nagy része mindenképp. Talán bemelegítés helyett ő felhúzott egy falat az Old Trafford gyepére. Ráadásul a zseniális védekezés után még támadások segítésére is futotta tőle, rengeteg nagyszerű átadása volt a Derby két védelmi vonala közé. 8

Paul Pogba: Herrera kiváló teljesítményének köszönhető is az, hogy a francia elsősorban a támadásokkal tudott foglalkozni. Sokat vállalt magára és mindent megpróbált, hogy gólt szerezzen. Több, igen ígéretes lövése is volt, de nem sikerült betalálnia. A társakat is jól kiszolgálta, nem rajta múlt, hogy nem jegyzett gólpasszt. 8

Juan Mata: remek passzokkal hozta helyzetbe társait, két jó lövéssel veszélyeztetett, de Carson kapus mindkét esetben csodásan védett. Bár papíron jobb szélen szerepelt, megfordult a bal oldalon is és középen is sokat játszott kötetlenül. Ez látszólag jobban is fekszik neki, mint egy kötöttebb szerepkör. 7

Henrikh Mkhitaryan: Mourinho szerint jól játszott az örmény és tény, hogy nagyon sokat volt játékban, két helyzetet is kialakított, ám ezen a találkozón is több olyan szituáció volt, amelyeket nagyon gyengén oldott meg. A második félidő előtt, mikor Lukaku a pálya szélén állt, talán mindenki tudta, hogy helyette lép pályára a belga, hisz ő volt a leggyengébb a támadóink közül. 5

Jesse Lingard: az első félidőben nagyon jól szerepelt, ám a második félidő első felében kissé eltűnt. Azonban utána megint aktivizálta magát és remekelt. Gólja ismét szépségdíjasra sikeredett, mellette pedig két kulcspasszot is adott. Érdekesség, hogy 65 átadásából csak 1 volt pontatlan. 8

Marcus Rashford: semmi szerencséje nem volt, két kapufát is lőtt. Olykor hihetetlen megoldások, máskor gyenge átadások, döntések jellemzik játékát. Elég pontatlanul játszott, de az tény, nagyon nehéz feladatot jelentett a vendégek védői számára. 7

Romelu Lukaku (Mkhitaryan helyett a 46. percben): gólpassz és gól. Kell ennél több egy félidő alatt? Talán nem kellett volna, de ő ennél többet tett. A statikus játék legapróbb jeleit sem mutatta, nagyon sokat futott, harcolt a védőkkel. 8

Anthony Martial (Mata helyett a 67. percben): jól szállt be a meccsbe, Shaw-val jól megértették egymást. Gólt is szerezhetett volna, de önzetlenül visszapasszolt Lukakuhoz. 7

Marouane Fellaini (Rashford helyett a 80. percben): végre ő is visszatért, jól jött neki ez a tíz perc, mely során nem egy alkalommal állította meg az ellenfelet, vagy épp tisztázott a kapu előtt. -