Játékosértékelés: Manchester United 2-1 Chelsea

Lássuk a Chelsea elleni hazai bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: A Sevilla meccs után azt írtuk, hogy nem ember. Nos, ezúttal megmutatta, hogy bizonyos helyzetekben azért mégis. A rövidre kapta be Willian gólját, amelyben egyértelműen ő is benne volt, de emellett kétszer is nagyon bizonytalan volt, amelyből akár nagyobb baj is lehetett volna. 5

Antonio Valencia: Fel-fel lépegetett a támadásokhoz, de a beadásai szinte soha nem találták meg a társakat, ráadásul az ő pontatlan beadása előzte meg a Chelsea gólt eredményező kontráját is. Védekezésben se mindig állt a helyzet magaslatán, nem tudjuk mit gondolt a Morata kapufájával végződő helyzetet megelőzően, amikor nem lépett ki a felé szálló labdát kapásból középre passzoló Marcos Alonsora. 5

Chris Smalling: Mindössze egyetlen hibát vétett, amikor lemaradt egy Morata felé tartó kiugratásról, de szerencséjére a spanyol csatár elpackázta a helyzetet. Ezen kívül azonban saját testi épségét se kímélve mentett több alkalommal is a tizenhatoson belül, vagy éppen Lindelöf hibáját korrigálta a második félidőben. 7

Victor Lindelöf: Megtartotta a helyét a kezdőcsapatban, és bár általánosságban pozitív volt a teljesítménye, nem volt közel se hibátlan napja. Willian gólja előtt kimozgatták helyéről, emellett pedig könnyelműsége majdnem megbosszulta magát a második félidőben, amikor csak Smalling mentése mentette meg a helyzetet a góltól. 6

Ashley Young: Voltak veszélyes beadásai, de a támadásokhoz viszonylag kevésszer tudott felzárkózni, mert Moses szinte minden erejét lekötötte. 6

Nemanja Matic: Ezúttal is voltak pontatlanságai, de elképesztően nagyot játszott ma egykori csapata ellen. Gyakorlatilag úgy olvasta a Chelsea támadásépítéseit, mintha még ő is köztük játszana, emellett pedig az egyenlítőgólból is kivette a részét. Hatalmasat melózott, és talán az utóbbi 2-3 hónap legjobb teljesítményével rukkolt elő a maga részéről. 8

Scott McTominay: Árnyékként követte Hazard minden egyes lépését, de a bekapott gólnál kijött a tapasztalatlansága. Erőszakosságát sokszor siker koronázta a középpályás labdaszerzésekben, és a Sevilla elleni meccs után egy újabb nagy téttel bíró mérkőzésen mondható el, hogy nem vallott szégyent. 6

Paul Pogba: A kezdőcsapat kihirdetésekor egyértelmű reakció volt mindenki részéről, hogy a mérkőzésre választott formáció Pogbának kedvezhet. Azt nem mondhatjuk, hogy ez volt élete mérkőzése, mert a Chelsea góljánál nagyon könnyen lepattant ellenfeléről a labdaszerzésüket megelőzően, ugyanakkor a második félidőben tapasztalt feltámadáshoz kellett az ő erős előre játéka is. 7

Anthony Martial: Bár ezúttal kedvenc posztján játszhatott, kissé halovány volt. Ennek ellenére így is jegyzett gyakorlatilag két gólpasszt, amelyből az elsőt Sanchez eléggé elpuskázta, de Lukaku kiszolgálása már a csapat egyenlítését eredményezte. 6

Alexis Sanchez: Meglepő módon elég sok időt töltött a jobb oldalon. Egy hatalmas ziccert Martial passzából elszórakozott, egyet ő maga készített elő Lukakunak, emellett pedig nagy szerepet vállalt az egyenlítésből is. Akarásból továbbra is csillagos ötös, de még nem sikerült megtalálni a helyét. 6

Romelu Lukaku: Véget vetett az őt kísértő sorozatainak, és a top 6-ba tartozó csapatok mellett immáron egykori klubja kapuját is betudta venni. Parádés gólpasszt adott Lingard gólja előtt, de az egész második mérkőzésen sugárzott belőle a győzni akarás. 8

Jesse Lingard (Martial helyére a 64. percben): A nyerőcsere Mourinho hatalmas húzása volt, de az egész szezon a Lingard-féle meglepetésből való felocsúdásról szól. 7

Eric Bailly (Sanchez helyére a 81. percben): Segített a védelmet megszilárdítani.