Játékosértékelés: Manchester United 2-0 Brighton

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége a Brighton elleni FA-kupa mérkőzésen látottakat...

Sergio Romero: nagyon biztosan játszott, mintha minden héten pályán lenne. Két-három alkalommal igen nagyot is kellett hárítania. Csak azt mondhatjuk, nagy nyugalmat adhat, hogy De Gea mögött egy ilyen kapus áll még. 8

Antonio Valencia: Locadiával olykor akadtak gondjai, pár alkalommal a helyezkedése nagyon elcsúszott, de azért védekezésben hasznosnak bizonyult. Ami a támadásokat illeti, ezúttal nem tudott annyira hasznára lenni csapatának, mint általában. 6

Eric Bailly: a találkozó elején olyan volt, mint aki első felnőtt meccsén játszik, megszeppentnek tűnt, aki több hibát is vétett. Aztán kezdett bemelegedni és ezek a hibák szinte el is tűntek. Szinte, mert bizony akadt még 1-2 a meccs további szakaszában is. Volt, hogy rossz helyezkedése miatt Smalling húzta ki a csávából. 6

Chris Smalling: ritka mérkőzések egyike volt ez, amikor a Bailly-Smalling párosból az angolt lehet inkább kiemelni. Egyértelműen ő jelentette most a védelem vezérét. Az csak bónusz lett volna, ha betalált volna Krul kapujába. 7

Luke Shaw: minden bizonnyal manchesteri pályafutásának végéhez közeledik, hacsak nem a menedzser távozik hamarabb. Mourinho szerint nem volt elég agresszív és a helyezkedésével is gondok akadtak, ezért cserélte le őt a szünetben. Vajon egy játékostól mit várhat el a főnök, ha ennyire semmibe veszi és ezt mindenki látja is? Épp ezért nem is kívánjuk osztályozni őt most, hisz időt sem kapott a bizonyításra. -

Scott McTominay: elég sok labdát elszórt a középpályán, de szerencséjére ezekből nem lett nagy gond. Kicsit fásultnak tűnt ezúttal, az előre játéka nem sok értékelhetőt adott. 6

Nemanja Matic: 114 átadási kísérletéből több mint 90%-a társhoz is ment. Jól járatta a labdát, jól irányította a meccs tempóját. Ha egy ilyen teljesítményt tenne az asztalra valaki a Realból vagy a Barcából, a fél világ erről írna. Bizony ez most igen jó mutatvány volt a szerbtől. Látszott rajta, hogy előre is képes okos dolgokat művelni. Plusz gól és gólpassz a neve mellett, ami mindenképp óriási plusz. 9

Juan Mata: sokat volt játékban, próbálta végig megbontani a vendégek védelmét, olykor szép meglátásai voltak, de csak nem jött össze neki semmi. Pedig talán leginkább nála lehetett látni azt, hogy próbál bizonyítani a kedd után. 6

Jesse Lingard: akárcsak Mata, ő is sokat volt játékban és nagy területeket játszott be, de neki sem jött össze semmi. Mostanában kissé visszaesett a teljesítménye. 6

Anthony Martial: rengetegszer elvették tőle a labdát, bár rendületlenül próbálkozott áttörni a védelmen, ez csak 1-2 alkalommal sikerült neki. Nem volt meg benne a rá jellemző lendület. 6

Romelu Lukaku: megint gól, megint nagy harc a védőkkel, megint nagy mezőnymunka. És talán ami a legfontosabb, megint tűz, amit igyekszik áttenni a társakra is. A csapat vezéregyénisége lehet, ha ilyen hozzáállással folytatja. Jó látni, hogy küzd, hajt a sikerért. 8

Cserék:

Ashley Young (Shaw helyett a szünetben): kellett pár perc, mire felvette a meccs egyébként nem eget rengető iramát, a játékrész elején March nem egy alkalommal játszotta őt át. De összeszedte magát és nagyon jól védekezett. Szabadrúgása nagyszerűen szállt a kapu elé, amiből így gólpassz lett. 7

Marcus Rashford (Mata helyett a 74. percben): kapott bő negyed órát, ám beállítása csak azt eredményezte, hogy így Martial átment jobb szélre, ahol még annyira sem volt képes, mint a bal oldalon. -

Marouane Fellaini (Lingard helyett a 89. percben): kicsit mozoghatott, amikor már eldőlt a találkozó. -