Játékosértékelés: Man City 2-3 Man United

Lássuk, miként értékelte a United játékosainak tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

David De Gea: egy borzalmas kirúgása után közel került a City egy gólhoz, de szerencsére nem lett belőle gond. Agüero fejesénél megint megmutatta, miért is ő a világ legjobbja. Kis szerencse is párosult a teljesítményéhez, hiszen az ellenfél kétszer is kapufát talált el, ráadásul az egyik egy rossz mozdulat nyomán be is pattanhatott volna a kapusról, de reflexei akkor is kiválóan működtek. 8

Antonio Valencia: nagyon keveset tudott hozzáadni a támadásokhoz, védekezésben pedig igen nehéz feladata volt Sane ellen. Azért volt 1-2 olyan eset, amikor a belső védők helyett ő volt a megfelelő helyen és mentett. 5

Eric Bailly: főleg az első félidei teljesítményére mondható, hogy a szezon egyik leggyengébb produkcióját hozta. Több alkalommal játszották át könnyedén, helyezkedése is sokszor nagyon nem volt a helyén. 4

Chris Smalling: az első félidei mutatványára hatványozottan igaz, mint amit Bailly-nál írtunk, de szerencsére a második 45 percre összeszedte magát. Az első gól teljes mértékben az ő lelkén szárad, Kompany-t képtelen volt levédekezni, szerencséjére ezt tudta javítani egy góllal - ráadásul győzelmet érő találattal. 6

Ashley Young: egy ilyen teljesítmény után felmerül az emberben a kérdés, vajon Luke Shaw képtelen lenne ennél jobbat hozni... Összeteheti a két kezét, hogy nem kapott piros lapot Agüero elleni szerelési kísérlete után. Sterling folyamatosan bolondot csinált belőle és sajnos nem csak a védekezésben, de támadásban is nagyon kevés volt tegnap. 4

Nemanja Matic: a City második gólja előtt róla fordult le Gündogan, bár ott nem csak ő hibázott. Sajnos az első 45 perc alatt nagyon nem tudta szűrni a City gyors támadásait, de fordulás után sokat javult a játéka. 6

Ander Herrera: kiváló helyzetfelismerése után lőtte első gólját Pogba. Nagyon sokat futott, látszott rajta az akarás. Talán többször kellene pályára küldeni őt, mert az ilyen mentalitással lehet előrelépni! 7

Paul Pogba: nem sok támogatást kapott az első félidőben, ami megváltozott a másodikra, ami elején az ő duplájával egyenlített a csapat. Vezérnek bizonyult a meccsen. 9

Jesse Lingard: kevés labdát kapott a meccs első felében, majd fordulás után - ahogyan a meccs után a menedzser is elmondta, mit kért tőle - többet mozgott befelé, ezzel nagyobb területeket nyitott meg Herrera előtt. Azért kezd hiányozni a gólveszélyes játéka. 6

Alexis Sanchez: két nagyszerű gólpassz, több remek megoldás annak ellenére is, hogy igen keveset volt nála a labda. A fordításhoz ő is nagyon kellett. 8

Romelu Lukaku: ez a találkozó nem róla szólt, a felívelt labdákkal sem tudott sok mindent tenni, könnyedén szerelték folyamatosan. 5