Játékosértékelés: Bournemouth 0-2 Manchester United

Lássuk, miként értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége a legutóbbi bajnokin nyújtott teljesítményeket...

David De Gea: 17. olyan bajnokiját tudhatja maga mögött ebben a szezonban, mely során nem kapott gólt. Ezen a találkozón talán nem neki jár a legnagyobb érdem az újabb clean sheet miatt, hiszen ezúttal a kapura tartó lövések zöme nem jelentett túl nehéz feladatot számára. -

Matteo Darmian: nagyon nehéz úgy pályára lépni, hogy előtte hetekig percek sem nagyon jutottak neked. Ilyen helyzetben van az olasz is, amiből kikecmeregni csak úgy lehet, ha minden lehetőséget megragad. Ez nem sikerült neki, több alkalommal is a társak mentették meg őt, miután rendkívül rosszul helyezkedett. Támadásokhoz sem igazán tudott sokat hozzáadni, egyre biztosabbnak tűnik a távozása. 5

Chris Smalling: remek védőmunka mellett gól is párosult tegnapi teljesítményéhez. Masszív tag volt a védelemben. 8

Phil Jones: nagyon régen láthattunk ilyen teljesítményt tőle, ez azokat az időket idézte, amikor még a Rovers-ben játszott és amiért leigazolta őt a klub. Labdát szerzett, szerelt, tisztázott, minden, ami csak kellett. 8

Luke Shaw: az ő védekezése sokkal jobb volt, mint Darmiané, bár azért nála is volt 1-2 eltolódás. Támadások építésében is jobban muzsikált, mint a jobb bekk, de ennél azért több kell az állandó kezdőhöz. 6

Ander Herrera: Jones mellett ő emelhető még ki, mint aki csúszott-mászott. Hatékonyan állította meg az ellenfeleket, nagyon jól szűrte a hazaiak próbálkozásit. 8

Marouane Fellaini: nehezen melegedett be, de amint ez megtörtént, sokat volt játékban és stabilitást adott a középpályának. Apró szépséghiba, hogy volt 2-3 eset, amikor nagyon nem értette meg magát a társakkal. 6

Paul Pogba: sok helyen a találkozó legjobbja lett, kicsit talán kevésbé érthető módon. Tény, gólpassza szépre sikeredett és sokszor olyan megoldásokat mutatott, melyekkel csúnyán becsapta ellenfelét, jó volt látni a magabiztosságot rajta, ám a középpályás védekezése igencsak hagyott kívánni valót maga után. 7

Jesse Lingard: a mérkőzés elején inaktívnak tűnt, ám később összeszedte magát, sokat dolgozott, megint nagy területeket játszott be, nem egyszer segítette ki Darmiant is, ráadásul Smalling gólja előtt nem csak a gólpassza kiemelendő, hanem az is, ahogyan olvasta az azt megelőző szituációt. 7

Anthony Martial: kissé vegyes a kép nála, mert bár aktívan kivette részét, nem egyszer képtelen volt átvágni a védőkön. Többet kellene játszatni és talán eredményesebb is lehet. 7

Marcus Rashford: leginkább talán a védekezésben nyújtott teljesítményét lehet kiemelni. Na nem a saját kapu előtti melót, sokkal inkább azt, ahogyan Lingarddal és Martiallal már fent, az ellenfél tizenhatosa közelében próbáltak nyomást gyakorolni a labdás emberre. Támadások esetében több jó megoldás után mindig jött az érthetetlen megoldás. A védelmi feladatok elvégzése miatt: 7

Cserék:

Romelu Lukaku (Lingard helyett a 63. percben): beállásával más került a pályára, mint volt korábban. Jól mozgott, próbált a társakkal összejátszani. Nagyszerű, hogy ezúttal is betalált, szépre is sikerült a gól. 7

Nemanja Matic (Herrera helyett a 72. percben): felfrissült vele a manchesteri középpálya. -

Daley Blind (Pogba helyett a 80. percben): hosszú sérülése után most léphetett pályára először. Csak az a luft ne lett volna. -