Játékosértékelés: Manchester United 2-1 Arsenal

Lássuk, hogyan értékelte a játékosok tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

David De Gea: a "Legnagyobb védéseim" című albuma nem ezen a meccsen mutatott hárításaival lesz tele, nem hogy nagy védést nem kellett bemutatnia, alig akadt dolga. A gólról nem tehetett, kiszolgáltatott helyzetben volt. -

Antonio Valencia: ketté kell választani az ő teljesítményét. Míg védekezésben nagyon jól muzsikált és sok labdát szerzett, valamint az Arsenal az ő oldalán alig tudott csinálni bármit is, addig a támadásokhoz keveset tett hozzá. Bár 1-2 jó beadása volt, kissé bátortalannak tűnt felfutások alkalmával. 5

Chris Smalling: még mindig sokszor zavarba hozható, pedig már igencsak rutinos védőnek számít. Ezen a találkozón is volt néhány pánik megoldása. 5

Victor Lindelöf: egyre biztosabbnak tűnik a srác, ezen a meccsen pedig teljesen leszedte a pályáról a Bundesliga egykori gólvágóját, akinek szinte momentuma sem akadt. Lehet meg kellene próbálni egy Bailly-Lindelöf belső párost hosszabb időre? Talán ők jelenthetik a jövőt a védelem közepén. Nagyon jó meccset produkált a svéd. 8

Ashley Young: a mérkőzés elején Bellerin nagyon élt mellette, de aztán leradírozta a pályáról ellenfelét és egyre veszélyesebb támadásokat vezetett a bal szélen. Sok beadása volt, melyek közül nem egy igen veszélyesnek is bizonyult, mint a gólpassza. 7

Nemanja Matic: a bekapott gól előtt ő volt az egyik, akit könnyen átjátszottak (nem volt nehéz bekerülni ebbe a kalapba, hiszen 3-4 játékos is szinte csak nézte, mi történik). Ezt leszámítva szilárdan állt a védelem előtt és bár sokan nem gondolják, mennyire fontos a labdajáratás helyzetek kialakításában, ebben kimagaslóan sokat dolgozott. Aki egy meccsen 97 passzából majdnem 94%-os pontosságot ér el, hosszú labdáiból(16) 12 pontos is volt, arra nem nagyon lehet rosszat mondani ezen a téren. 7

Ander Herrera: sajnos valakit fel kellett áldozni az egyenlítés után, rá esett a választás, hiszen a feladata hasonló volt, mint Matic-nak. Amíg fent volt, felszántotta a pályát, ő is rengeteget passzolt és védekezésben kimondottan remekelt. 7

Paul Pogba: mondhatnánk, hogy szerencsés gólt szerzett, mert elé pattant a labda, de inkább azt mondjuk, ott kellett lennie, végig kellett kísérnie a támadást. Ezt többször meg is tette, szinte minden attack átment rajta. Látszik, hogy ez a felállás kedvez neki leginkább. 7

Jesse Lingard: bár megint nagyon sokat futott és zavarta az ellenfelet a labdafelhozatalban, sokszor rossz döntést hozott. 4

Alexis Sanchez: volt három kulcspassza, de nehéz lenne felidézni ezeket. A szögletei kritikán aluliak és talán túlságosan szélen játszott, nem tört befelé. A cserék után átkerült jobb oldalra, ahol aztán semmi maradandót nem alkotott. Az viszont pozitívum, hogy látszott az akarás rajta, ami védekezésben ki is mutatható. 5

Romelu Lukaku: bő egy félidő jutott neki, aztán sérülés miatt le kellett cserélni. Ívelték rá a labdákat, de nem nagyon tudott velük mit kezdeni. Kissé enerváltnak tűnt. 5

Cserék:

Marcus Rashford (Lukaku helyett az 50. percben): 40 perc alatt 4 (!!!) átadása volt, ez nagyon kevés. Semmi veszélyt nem jelentett a kapura. 4

Anthony Martial (Lingard helyett a 64. percben): aktívan játszott, sokat vállalt magára, a támadók közül egyértelműen ő teljesített legjobban tegnap, még ha volt eladott labdája nem kevés. 7

Marouane Fellaini (Herrera helyett a 64. percben): valószínűleg azért küldte fel Mourinho, amit tett. Komoly veszélyt jelentett az Old Trafford légterében, mely a meccs végén kifizetődővé vált. Kiválóan szállt be a meccsbe! 8