Játékosértékelés: Chelsea 2-2 Manchester United

Lássuk a Chelsea elleni, idegenben lejátszott bajnoki mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Az első gólnál nem tudott védeni, majd a másodiknál hiába produkált egy fantasztikus reflex-védést, Barkley mégis a hálóba tudta lőni a labdát. Nem sok dolga akadt, a helyén volt és magabiztosan állta a sarat - megérdemelne már egy kapott gól nélküli, győztes mérkőzést... 7

Ashley Young: Annak ellenére, hogy elég hamar összeszedett egy sárga lapot, a meccs legjobbja tudott lenni és végig kontroll alatt tartotta Hazardot. A egyetlen felmerülő kérdés esetében az lenne, hogy képes-e ilyen teljesítményt nyújtani zsinórban 5-6 mérkőzésen. 9

Chris Smalling: Az első félidőben nem sokat volt játékban, esetleg Lukaku fejesénél lehetett volna gyorsabb vagy kreatívabb. A második félidőben érezhető volt a magabiztosság növekedése a gólok után, így már ő is bátrabban lépett fel, így Hazardot is szerelni tudta nem egyszer. 7

Victor Lindelöf: Nem lehet tudni, hogy az első gólnál mit beszéltek Pogbával, illetve mi volt a csapatban megbeszélt taktika szögletek esetén - de valahogy mégis inkább a francia maradt le Rüdigerről, mintsem a svéd blokkolta volna. Végig jól védekezett, nem hibázott és még Giroud-nak sem adta meg a büntető lehetőségét. 7

Luke Shaw: Micsoda teljesítményt nyújtott az ifjú angol! A héten írta alá új szerződését, beverekedte magát a kezdő 11-be és nagyjából elnyerte a balhátvéd posztot magának. Rengetegszer indult, játszott össze a többiekkel a középpálya magasságában, veszélyes beadásai voltak és még védekezni is mindig visszaért. (vagy épp lépett be középre, ha a többiek lemaradtak az emberükről) 8

Nemanja Matic: Enyhén szólva érdekes körülmények között kapott egy sárga lapot a 13. percben, viszont a második félidőben egy monstrum volt a középpályán, miközben Kanté sehol nem volt egész mérkőzésen. A nézőknek egy idő után olyan érzésük támadhatott, hogy legalább 4-5 Matic van a pályán, hiszen mindenhol ő szerelt, indított, adott be, fejelt ki vagy épp tartotta a labdát. 8

Paul Pogba: Csúnyán lemaradt a szöglet során és az első félidőben nem tudott hatást gyakorolni a csapat teljesítményére, viszont a másodikban nagyon nyugodtan játszott, és a néhány eladott labdán kívül hibátlanul teljesített. Meg kell tanuljon fix helyzetek ellen védekezni és kihasználni a magasságát. 7

Marcus Rashford: Nagyon nem ment neki az első félidőben, gyenge beadások, labdaeladások és statikus játék jellemezte leginkább, de ne felejtsük el, hogy az ő felén volt M. Alonso és Hazard is, akik pillanatok alatt összehoznak egy gólt - így véve a dolgokat egész produktív délutánt tudhat maga mögött. 7

Juan Mata: Sokan meglepődhettek a spanyol kezdőbe való kerülésén, viszont már az első percekben megvillogtatta a tudását és kvalitását. Gyönyörű labdaátvételek, indítások, passzok és beadások jellemezték a játékát, miközben védekezni is mindig visszalépett és próbált nyomást gyakorolni az ellenfélre. A második gól az ő szóló-performanszának gyümölcse, amit Martial lőtt be kegyetlenül. 8

Anthony Martial: Shaw után ő is szerződéshosszabbítás előtt áll és a mai teljesítménye két dolgot is elárult nekünk: igenis számít rá a klub és van helye a csapatban, illetve ő is szívesen játszik a vörös mezben és boldog Manchesterben. A támadó játékosok vele együtt örültek a góloknak, viszont tanulhatnának is tőle és összehozhatnának pár gólt a csapat számára. 9

Romelu Lukaku: Az első félidőben a megszokott álldogálós csatárt láthattuk, viszont a másodikra nagyon feljavult és nagyon akarta a gólt. Indításai és labdatartása létfontosságú volt a végeredményhez, viszont ezt első perctől kéne produkálja minden egyes mérkőzésen :) 7

Ander Herrera (Mata helyére a 75. percben): Labdatartásban és Hazard semlegesítésében jeleskedett, volt egy büntető-szagú esése. 5

Andreas Pereira (Martial helyére a 84. percben): Indított párszor és voltak jó megmozdulásai, de messze állt egy újabb gól összehozásától. 5

Alexis Sanchez (Rashford helyére a 85. percben): Kialakított pár helyzetet és szerelt párszor, de nem volt nagy hatással a mérkőzésre. 4