Játékosértékelés: Arsenal 1-3 Manchester United

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

Sergio Romero: nem először írjuk le ezt, de nagyon nagy nyugalmat jelent a manchesteri Fanatikusoknak, hogy egy ilyen kiváló kapusunk van David mögött. Ezen a találkozón is megmutatta, hogy lehet rá számítani. Volt 1-2 igen nagy védése, többek között a második félidő elején igen fontos pillanatban. 7

Ashley Young: bár az Ágyúsok gólja az ő oldaláról érkezett, összességében jól játszott védekezésben és igazi csapatkapitányi erényeket villantott a meccs alatt. 7

Eric Bailly: nem sokszor lehetett hallani a nevét, kicsit szürkébb volt, mint szokott. 6

Victor Lindelöf: a svéd srác nagy iramban halad felfelé a ranglétrán, folyamatosan hozza a magabiztos teljesítményeket. Ez így volt ezúttal is, a kapu előtt ő uralta a légteret, remekül teljesített. 7

Luke Shaw: nagyon komolyat harcolt tegnap, mind védekezésben, mint pedig támadásban aktív volt. Nagy magasságokig jutott el, egyértelműen övé a bal bekk poszt. 7

Nemanja Matic: a hetek óta sokat kritizált szerb nagyon kiváló meccset hozott le. A védelem előtt zseniálisan szűrt, rengeteg támadást állított meg, szinte át sem tudták játszani a londoniak. 8

Ander Herrera: a rá jellemző focival segítette a csapatot, a "soha nem állok meg" játéka ezúttal is masszivitást adott a középpályának. Igazi vezér ő is! 8

Paul Pogba: Ole érkezése óta tündököl. Ezen a találkozón sem volt ez másképp. A védekezése is hihetetlen jó volt, sokat vállalt magára és senkit nem hagyott cserben. 8

Romelu Lukaku: a jobb szélen játszott, nem is akárhogy! Alexis-nek adott gólpassza csodálatos meglátás után született, de nem ez volt az egyetlen remek momentuma. Látszik rajta, hogy az önbizalma is egyre nagyobb. Bár gólt ezúttal nem sikerült szereznie, a két gólpassz nagyon nagy segítség volt. 8

Jesse Lingard: vannak, akik szerint Jesse nem a Unitedbe való. Őket megint megcáfolta a klubnevelés. Az, hogy rengeteget futott, nem újdonság. Az, hogy remekül látja meg az üres területeket - akár magának, akár mások megjátszásával - az sem új dolog. Nagyon érett játékot nyújtott, gólja pedig nagyon szépre sikerült azzal, hogy ütemtelenül lőtte el a labdát. 8

Alexis Sanchez: a meccs elején a hazai drukkerek és játékosok látványosan kipécézték maguknak, ám felülkerekedett és góljával elnémította a közönséget. Talán a szezon eddigi legjobbját nyújtotta tegnap este. Látszott rajta a tűz, és végre igen pontosan is játszott. Erre lehet építeni. 8

Anthony Martial (Sanchez helyett a 72. percben): góllal hálálta meg a lehetőséget. -

Marcus Rashford (Lukaku helyett a 72. percben): jó csere volt, a hazai játékosoknak nagyon figyelniük kellett rá. -

Phil Jones (Lingard helyett a 87. percben): talán Ole látta Jesse-n, hogy kicsit felment benne a pumpa a második félidei kakaskodás miatt, ezért is hozta őt le, valamint kétgólos előnyben már a vezetés megtartása volt a cél. Jones behozatalával kicsit át is szervezte a felállást, bár Phil kicsit enerváltnak tűnt beállását követően és nem egyszer mentek el mellette a jobb oldalon. -

A mérkőzés legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Romelu Lukaku és Jesse Lingard

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztőségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kulturált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!