Játékosértékelés: Fulham 0-3 Manchester United

Lássuk, hogyan értékelte a játékosok tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

David De Gea: jól élt a játékkal, egy kifutást leszámítva, amikor határozatlanul hagyta el a gólvonalat, minden beívelést, ami a kapuja elé szállt, lehalászott. 1-2 komolyabb védést kellett csak bemutatnia, amiket meg is oldott. 7

Diogo Dalot: idegesen kezdett, majd megnyugodott és védekezésben jól teljesített, támadásoknál azonban rendkívül pontatlan volt. Beadásai nagyon messze szálltak a társaktól és nem egyszer rajta ment el támadás. Láttuk már jobban játszani. 5

Chris Smalling: az első 10-15 percben a bizonytalanság szobra volt, Mitrovic nehéz ellenfélnek bizonyult neki. Utána összeszedte magát és jobban állt a lábán. A légvédelmi feladatokat jól elvégezte, és blokkolásai is voltak. 6

Phil Jones: ő sem kezdte a mérkőzést teljes magabiztossággal, de feljavult. Gólpassza is lett, még ha inkább ezt Martialnak köszönheti, mint hogy a francia köszönhetné meg neki az átadást. Volt egy nagyszerű lövése, talán élete legnagyobb gólja lett volna, ha Rico nem tolja léc fölé a labdát. 7

Luke Shaw: jóval inaktívabb volt támadásban, mint azt megszokhattuk tőle, az első félidőben komoly csatát vívott Schürrlével. Fordulás után már kevesebb feladat hárult rá saját kapuja környékén. 6

Nemanja Matic: a Fulham játéka következtében sokat segített szélre tolódva a mérkőzés első felében, amikor kapott is egy komolyabb rúgást. Elég sokat lépett fel a támadóharmadba, ahol 1-2 remek labdát is kiosztott a társaknak. 7

Ander Herrera: kicsit idegesen kezdett ő is, volt pár hibája a meccs korai szakaszában. Meglepő módon az egyik legtöbbet próbálkozó játékosunk volt tegnap. 7

Paul Pogba: hetek óta remekül teljesít, mint tette azt ezen az összecsapáson is. Két gól megint a neve mellett, jelenleg a United legeredményesebbje ebben a szezonban, ráadásul még soha nem szerzett ennyi gólt egy idény alatt. Talán ő a legnagyobb nyertese Solskjaer érkezésének. 9

Juan Mata: halvány első félidő után sokkal aktívabb második játékrészt mutatott. Nagyon jó befutásai voltak, a tizenhatos környékén nagyon jól érzi az egyérintős játékot, viszont mikor az oldalvonal környékén volt, körülményesen focizott. 6

Romelu Lukaku: nem fekszik neki az a játék, amit Solskjaer akar látni. Legalábbis középcsatár poszton nem. Volt olyan mérkőzése, amikor jobb szélen játszott és kiválóan szerepelt, de középen valahogy nem megy neki. Ezen a találkozón is a szélen volt épp - a játék alakulása miatt, nem taktikai változtatás okán - amikor érdemi megmozdulást produkált. 5

Anthony Martial: a másik nagy nyertese Mourinho eltávolításának. Gólpasszal kezdett, majd egy zseniális gólt szerzett, feltéve a koronát szerződésének meghosszabbítására. 8

Alexis Sanchez (Martial helyett a 69. percben): újabb olyan meccs, amikor szinte teljesen haszontalan volt. Képtelen felvenni a ritmust? -

Scott McTominay (Pogba helyett a 73. percben): beállt és szinte azonnal gólhelyzetbe került, remek fejese csak centikkel suhant el a kapu felett. Jól mozgott, de kevés ideje volt. -

Eric Bailly (Herrera helyett a 84. percben): nem sok lehetőséget kapott. -