Játékosértékelés: Manchester United 2-1 West Ham

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

David De Gea: kevés védést kellett bemutatnia, de amikor dolga akadt, akkor nagyot kellett hárítania. Remekül megoldotta azokat a szituációkat, de a kirúgásaival és kidobásaival voltak problémák, mint ahogyan az utóbbi időben, úgy most is gondjai akadtak a beadások okozta helyzetek kiértékelésével is. Több eset volt, amikor ha a kapujából kilépett volna 4-5 méterre, lezárhatott volna egy veszélyhelyzetet, ám ő nem tette meg, így a védőket hozta nehéz szituációba, akik pedig kénytelenek voltak szögletre menteni, ezzel tovább engedve a WHU-t, hogy támadhasson. 6

Diogo Dalot: a védekezésével nem volt nagy baj, ám a támadások támogatásához nem sokat tudott hozzátenni. Elképesztően pontatlanul játszott, a kevesebb, mint 60%-os passzpontosság, a 7/1-es beadási hatékonyság vagy éppen a 6/0-s hosszú labdák aránya nagyon szembetűnő volt egész meccsen. Van hova fejlődnie ezekben. 4

Chris Smalling: Chicharito nem sok veszélyt jelentett, ám Antonio beállásával Chris nagyon nehéz helyzetbe került, amit több esetben nem is tudott jól megoldani. Az előző mérkőzésen sokkal jobb produkciót nyújtott. 6

Phil Jones: volt 1-2 nagyon rossz helyezkedési hibája, ezeket leszámítva azonban remekül játszott. Több, igen komoly mentése is volt a kapu előtt, biztos volt lábbal, masszívan védekezett. 7

Marcos Rojo: meglátszott, hogy nagyon régen játszott. Bár támadásban voltak ígéretes megoldásai, remek labdaszerzésekkel állította meg a West Hamet, ám védekezése harmatos volt. Helyezkedésével nagyon sok gond akadt, köztük a kapott gólnál is, ráadásul Anderson sokszor könnyedén át tudott menni rajta. Kellenek a játékpercek neki, az biztos. Hogy megkapja-e? Az más kérdés. 4

Juan Mata: az első félidőben volt egy jó 20 perce, akkor csodásan mozgott és helyzeteket is ki tudott alakítani. Ellene szabálytalankodott Snodgrass, ami után az első büntetőt belőtte Pogba. Azt a húsz percet leszámítva azonban nagyon körülményesnek tűnt a játéka és egyértelmű volt, hogy őt kell lehozni, hogy a csapat változtatni tudjon a játék tempóján. 5

Fred: akárcsak hét közben, most is sokat volt játékban, jól mozgott és jól osztotta a labdákat. Gyorsan játszott, nem ült a labdákon, folyamatosan mozgásban volt, hogy üresen kaphassa a labdákat. Amit az utóbbi két találkozón láthattunk tőle, az ígéretes. 7

Paul Pogba: sokkal pontatlanabb volt, mint Fred. Sokszor rácsavarodott a labdára, amit aztán el is veszített. Viszont ment, hajtott és bevállalta mindkét büntetőt, melyeket biztosan értékesített. Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy nem egy támadás pont rajta úszott el. 7

Anthony Martial: teljes kudarc volt tegnap. Annak ellenére is, hogy a második tizenegyest ő hozta össze. Cselei nem jöttek be, túl átlátszó dolgokat csinált és sokszor pontatlanul játszott. De ami talán ezeknél is rosszabb volt, hogy 4-5 méterre lévő labdákra sem indult meg, nézte, hogy az ellenfél megszerzi azokat. 4

Jesse Lingard: nagyon kettős teljesítmény volt tőle. Támadásban - ami papíron az elsődleges feladata lenne - szinte semmit nem alkotott, rajta ment el sok kontra, viszont védekezésével - valószínűleg a taktikából adódóan ki lett adva neki feladatnak - nagyszerűt nyújtott. Ő szerezte vissza a legtöbb labdát, rengeteget futott, a tizenhatosunkon belül több alkalommal is ő állította meg az ellenfelet, nagyon sokat segített Dalot-nak. Mégsem lehet azt mondani, hogy egy jó mérkőzése volt ez, hiszen nem védekező teljesítményt vár el az ember tőle elsődlegesen. 5

Romelu Lukaku: bár két kulcspassza volt, sok érdemlegeset nem nyújtott. A második félidőben, amikor kikerült jobb szélre, volt 1-2 jó megoldása, meglátása, de csatárként szinte semmi veszélyt nem jelentett a Kalapácsosokra. 4

Marcus Rashford (Mata helyett az 56. percben): kissé szétszórtnak tűnt a játéka és technikai hibákat is vétett. 5

Mason Greenwood (Lukaku helyett a 74. percben): alig jutott neki idő és lehetőség a bizonyításra. -

Andreas Pereira (Rojo helyett a 74. percben): keveset volt játékban, ha mégis labdához jutott, elszórta azokat. -