Játékosértékelés: Bournemouth 1-0 Manchester United

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége a játékosok tegnapi teljesítményét...

De Gea: volt 1-2 komolyabbnak mondható védése, biztosan állt a lábán, de nem ez a mérkőzés volt az, mikor meg kellett dolgoznia a pénzéért. 6

Wan-Bissaka: a gólnál nagyot hibázott, hogy engedte befordulni Kinget, azon kívül a védekezésével nem volt baj. Ha egy szélső védőnek csak a védekezés lenne a feladata, már többször kaphatott volna tökéletes osztályzatokat, azonban teljesítményét - mint szinte minden találkozón - beárnyékolja az a semmi, amit támadásban nyújt. Hihetetlen, hogy egy jobb bekk ennyire ne tudjon támadni!! Csak nagyon ritkán próbálja meghúzni ellenfele mellett a labdát, nagy ritkán próbálja kicselezni, elvétve próbálkozik beadással. Legtöbbször vagy visszagurít egy középpályáshoz, vagy belső védőhöz. Sokan - köztük én is - megkedvelték amiatt, mert szinte lehetetlen elmenni mellette, de óriási hiányosságai vannak támadásban. Ráadásul többször lassan zárt vissza, amivel az egész védelem eltolódott. 5

Lindelöf: nagyon hullámzó teljesítménye volt, nem egy meccsen belül, de akár két perc leforgása alatt is. Volt, hogy kiváló védekezéssel állt fel, majd a következő pillanatban átgondolatlan, körülményes megoldás jött tőle. A gól előtt is hibázott, nem kellett volna kifutnia egy esetleges hátrapassz lehetősége miatt. 4

Maguire: nem volt túl nagy gond vele, bár olykor keményebb, határozottabb is lehetett volna. Volt, hogy remekül megelőzte ellenfelét, máskor meg könnyen lefordult róla. 6

Young: nem nagyon tudott mit kezdeni Harry Wilsonnal, gyors passzokkal könnyen át lehetett játszani. 4

McTominay: az utóbbi két hónap legjobb játékosa nagyon besült ezen a meccsen. Bár 7 szereléssel toronymagasan ő volt a legjobb ebben, rengeteg labdát elszórt, amivel az ellenfél azonnal visszatámadott. Ennyire gyenge passzjátékot nem láttunk még tőle. 4

Fred: nagy akarással játszott végig, rengeteget volt játékban, ment előre is, talán rajta látszott leginkább a győzni akarás. Többször eljutott a kapuig is, ráadásul zseniálisan ívelt Greenwood elé, aki közel járt az egyenlítéshez. Kellettek neki a meccsek, kezd nagyon belendülni. 7

James: bár a találkozó elején élénken focizott, nem tartott sokáig és beleszürkült a mezőnybe. Faragták rendesen, nem nagyon élt ezen a mérkőzésen. 4

Pereira: a hajtásával nem volt baj, a labdáival annál inkább. Szögletei gyatrák, hosszú labdái pontatlanok, átadásai semmi veszélyt nem okoztak a Bournemouth védelmének. 3

Rashford: a támadók közül talán benne volt valami váratlan, de csapattársak nélkül kevés volt egyedül. 6

Martial: nagyon keveset volt játékban, a védők leszedték a pályáról. Mozgás is kevés volt tőle, sokszor megjátszhatatlan volt. 3

Lingard (Pereira helyett a 67. percben): 22 perc alatt többet tett, mint Andreas. Két helyzetet is kialakított, sokkal jobban mozgott, mint a brazil, de ő sem tudta megváltani a világot. -

Williams (Wan-Bissaka helyett a 80. percben): nagyszerű helyzetet alakított ki, ám azt sem tudták értékesíteni a társak. -

Greenwood (James helyett a 80. percben): ő volt a legközelebb a gólhoz, de hibázott. -