Játékosértékelés: RB Leipzig 3-2 Manchester United

Lássuk az RB Leipzig elleni idegenbeli Bajnokok Ligája csoportmérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Tehetetlennek bizonyult a két korán bekapott gólnál, a védelme ugyanis teljesen cserben hagyta. A harmadik találatban a kijövetele kapcsán hibáztatható, de nem az övé a fő felelősség. 5

Aaron Wan-Bissaka: Nem-nem, ez nem a Brighton vagy épp a legutóbbi West Ham ellen látott orbitálisan gyenge védekezése volt, ezt egy sorsdöntő Bajnokok Ligája meccsen mutatta be, ismét. Az első két lipcsei gól előtt inkább fogta Lindelöföt, mint az életveszélyes Angelinot, aki előbb gólt lőtt mellette kevesebb, mint 2 perc után, majd adott egy gólpasszt is, de még vagy ötször találták meg a lipcsei balszélen teljesen üresen. Támadásban szinte nulla, amit mutatott, de védekezésben is. 2

Victor Lindelöf: Szokásos módon, amikor az ellenfél jobban presszinggel, akkor az megzavarja a játékát, nyugalmasabb időszakokban kicsit jobban teljesít. Mondjuk a lecserélését finoman fogalmazva se értettük, remélhetőleg nem tetézi a bajt még azzal is, hogy kiújult a hátproblémája. 4

Harry Maguire: Nem volt képes kapitányként összekapni a védelmét, pedig még a vak is láthatta, hogy Wan-Bissaka oldalán mi történik. Ő sem állt a helyzet magaslatán, a számlájára írható a harmadik lipcsei gól is. Nem szándékosan, de a második szépítőgólban részlegesen benne volt, de ez most nagyon kevés volt tőle. 3

Luke Shaw: Félő volt, hogy egy hónapos sérülés miatti kihagyását követően pont egy Leipzig elleni meccsen a kezdőcsapatba való jelölése visszaüthet, amely meg is történt, mert a gyorsléptű lipcseiek ki is használták berozsdásodottságát. Általában jól szokott muzsikálni öt védős rendszerben, de most ez az egész csapatnál nem állt össze. 4

Alex Telles: Hibázott a második lipcsei gól előtt, előrejátékban pedig igen keveset tudott nyújtani. Bármelyik védőtársát ugyanúgy lecserélhették volna a félidőben a taktikai átalakítás részeként. 3

Nemanja Matic: A kezdőcsapatok kihirdetésénél már félni lehetett, hogy a lassan forduló szerb középpályás miként fogja felvenni a lépést a villámgyors lipcsei támadókkal, a félelem pedig be is igazolódott. Nyilván a "jó a döntetlen" elv alapján döntött mellette Solskjaer Van de Beekkel vagy Pogbaval szemben, de ez eléggé visszaütött. 4

Scott McTominay: Harcolt, küzdött és még az első félidei sokk után is volt benne tűz a folytatáshoz. Segített egyensúlyban tartani a középpályát. 5

Bruno Fernandes: Láthatóan rettenetesen zavarta és egyben el is kedvetlenítette a csapat védekezése. Nem ez volt élete legjobb meccse a döntései minősége alapján, de így is az egyik legveszélyesebb manchesteri tudott lenni. Szabadrúgásból bődületes felsőlécet lőtt, majd értékesített egy büntetőt is, amellyel felcsillant az esély a visszakapaszkodásra. 6

Mason Greenwood: Azt nem vitathatjuk el tőle, hogy sokkal jobban mozog, mint a szezon elején és nem is volt veszélytelen ezen a meccsen se. Konkrétan hatalmas ziccerben rontott 1-0-t követően. Viszont társa kevés volt, amikor a kapu közelébe került. 5

Marcus Rashford: A sebességével és az elfutásaival nehezen tudott mit kezdeni a lipcsei védelem, de igazán helyzetbe nem sikerült kerülnie. Felemésztette az energiáit az, hogy 30-40 méterre, háttal a kapunak kell a labdákat megtartania és egyszerre kell balszélsőként és középcsatárként is helyt állnia. 5

Cserék:

Donny van de Beek (Telles helyére a 46. percben): Beállásával azonnal megélénkült a csapat középpályás játéka és így támadásépítésben is aktívabbá tudtak válni. Nagy csodát azért nem láttunk tőle. 6

Paul Pogba (Matic helyére a 61. percben): Nagy elánnal szállt be az utolsó fél órára, amely eredménye egy igencsak szerencsésen összejött gól lett a részéről. Hős lehetett volna, ha az utolsó percekbeli centerezése valahogy utat talál a kapuba. 7

Brandon Williams (Shaw helyére a 61. percben): Érthetetlen, hogy egy ilyen téttel bíró mérkőzésen miért cseréli le Solskjaer két baloldali védőjét is, hogy a helyükre behozza a harmadik számú, alig játszott fiatal játékosát. A hajtással nem volt gond részéről és a támadásépítésekből is ki tudta venni a részét, de rengeteget hibázott. 5

Axel Tuanzebe (Lindelöf helyére a 77. percben): Újabb érthetetlen csere három gólos hátrányban, hacsak nem sérülés miatt történt.

Timothy Fosu-Mensah (Wan-Bissaka helyére a 77. percben): A szintén kevésbé érthető cserék egyike. Ha az első félidő elején történik meg ez a váltás, akkor még van rá magyarázat.