Játékosértékelés: Everton 0-2 Manchester United

Lássuk az Everton elleni idegenbeli Ligakupa negyeddöntőt a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Dean Henderson: Sorozatban harmadik idegenbeli Ligakupa meccsét hozta le bekapott gól nélkül, ami nagyon kellett számára a Sheffield United elleni orbitális hibáját követően. Meglepően kevés dolga akadt a mérkőzésen, leszámítva Sigurdsson szabadrúgását, ahol hatalmasat tornázva hárított. 6

Axel Tuanzebe: Őszintén megvallva nem igazán értjük a mellőzöttségét, amikor játszott, akkor mindig jó teljesítményt nyújtott. És ez igaz a mostani mérkőzésre is, ahol ráadásul jobboldali védőként kellett bizonyítania. Természetesen voltak bizonytalanságai, de azok inkább a kevés játéklehetőségből, sem mint abból fakadtak, hogy kényelmetlenül érezte volna magát a pozíciójában. 7

Eric Bailly: Úgy és olyan önbizalommal játszott, mintha nem hagyott volna ki heteket-hónapokat szokásos sérülése miatt. Sajnos a bátorsága maga után vonta a szokásos visszasérülése miatti félelmeket, de ahogyan a labdakihozatalokban jeleskedett, azt öröm volt nézni. Csak egyszer képes lenne egy fél szezont lejátszani minden probléma nélkül! 8

Harry Maguire: Nagyon ráférne a pihentetés, de Solskjaer nem tudja elképzelni nélküle a csapatát. A presszing szokás szerint nem ízlett neki, de hozta azt az átlagos szintet, amit megszokhattunk tőle. Az Everton meglepően kevés nyomást helyezett a manchesteri védelemre, úgyhogy néha volt ideje és lehetősége a támadásépítésekbe is bekapcsolódni. 7

Alex Telles: Az ő folyamatos támadásokba való bekapcsolódása is kellett ahhoz, hogy a United a kapujához szegezze a hazaiakat az első 20 percben. Szögletekkel, beadással veszélyeztetett, de amint erőre kapott az Everton, sokkal többet kellett védekeznie. 7

Nemanja Matic: Sokat munkálkodott a védelem előtt pajzsként, illetve a védekezésből támadásba való átmenetek segítésén. Láthatóan jól érezte magát a pályán, feküdt neki az ellenfél játékstílusa is, akik nem igazán tudták kihasználni azt, hogy nehezebben fordul már manapság a szerb. 7

Paul Pogba: A Leeds meccset teljes egészében kihagyta, ettől függetlenül ugyanott folytatta, ahol abbahagyta az elmúlt hetekben. Parádés passzokkal operált, a jelenléte megkerülhetetlen volt a középpályán. Lelkesen és ami még fontosabb, okosan játszott és nagyon kellett a teljesítménye a mérkőzés nagy részének dominálásához. 8

Bruno Fernandes: Maguire mellett a másik játékos, akit úgy látszik még egy Ligakupa meccsen se lehet a kispadra leültetni. Csak nehogy még visszaüssön ez. A szokásos motiváltsága és kreatívsága nem hiányozhatott ezúttal se az egyik kedvenc pályájáról, de a kivitelezésbe gyakran hiba csúszott. Azért egy bődületes kapufát így is lőtt. 7

Mason Greenwood: Kapufát talált és ezen kívül is voltak még lehetőségei. Tetszetős volt a mozgása, a jobb szélről történő középre mozgásai pedig nagy zavarokat okoztak a hazai védelemben. Jót tett neki a Leeds elleni pihenő, jó lenne inkább ezt a Greenwoodot látni a folytatásban, mint az elmúlt hetekét. 6

Donny van de Beek: Hiába próbálja valahogy Solskjaer a csapatba passzírozni a nyári igazolást, a hollandnak továbbra sem a bal szélen van a helye. A klasszisát azért így is igyekezett néhány megmozdulásával megcsillantani az első félidőben és a védekezésben is nagyon lelkesen zárt vissza, de a fordulás után szinte teljesen eltűnt a pályáról. 6

Edinson Cavani: Szerintünk még ő is azon gondolkodik, hogyan nem szerzett 1-2 gólt az első 20 percben, annyi és olyan nagy helyzetei voltak. Viszont amikor már úgy tűnt, hogy alig bírja a tempót, a 87. percben megvillant a klasszisa és megtörte a jeget egy remekül kivitelezett lövésből születő góllal. Viszont a Minaval való viaskodására nagyon nem volt szüksége úgy, hogy enélkül is az eltiltás sorsára juthat. 8

Marcus Rashford (Van de Beek helyére a 67. percben): Picit tompábbnak tűnt a padról beállva, mint amit az elmúlt hetekben láthattunk, de azért egy gólpasszt így is kiosztott Martialnak. 6

Anthony Martial (Greenwood helyére a 67. percben): Bal szélen játszva állt be és gólt, illetve gólpasszt jegyzett az utóbbi időben sokat bírált játékos. A gólja nagyon kellett az önbizalmának. 7

Luke Shaw (Telles helyére a 84. percben): Jó volt látni, hogy a Leeds elleni problémája nem volt súlyos, de sok dolga nem akadt.