Játékosértékelés: Leicester City 4-2 Manchester United

Lássuk a Leicester City elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Tielemans góljánál tehetetlen volt és nem is lehet a nyakába varrni a szégyenteljes végeredményt, mert amit lehetett megfogott. A csapat védelme (már, ha nevezhetjük annak, amit láttunk) teljesen cserbenhagyta. 5

Aaron Wan-Bissaka: A Rókák kevesebbszer próbálkoztak az ő oldalán így többet tudott fellépni a támadásokhoz és egyénileg egész jó teljesítményt produkált, de ez kevés volt az összképet nézve. 4

Victor Lindelöf: Borítékolható volt, hogy Varane kiesésével a svéd játékos kerül a kezdőbe és eleinte úgy tűnt, hogy elég magabiztosan áll a lábán, azonban Vardyt valószínűleg neki kellett volna fognia, amikor az magára maradt a tizenhatoson belül és gólt szerzett. Emellett adott egy gólpasszt a visszatérő Rashfordnak. 4

Harry Maguire: Kikerekedett szemmel néztük a kezdő kihirdetésekor, hogy az ő nevét látjuk a védelem tengelyében, miközben mindenki arra számított, hogy Eric Bailly lesz majd a pályán. Utólag lehet, hogy jobb lett volna. Nagyon bizonytalan volt és Tielemans egyenlítő góljából vastagon kivette a részét. Nem tudott sem a csapatnak, sem a védelemnek a vezére lenni. 3

Luke Shaw: Folyamatosan próbált besegíteni a támadásokba, de nem jelentett igazán veszélyt, védekezésben pedig nem igazán tudta tartani a Leicester támadóit. 4

Nemanja Matic: Jól kezdte a mérkőzést és remekül próbálta segíteni a támadásokat is. Tielemans egyenlítő találatát követően azonban nem nagyon tudott mit kezdeni a házigazdák lendületes játékával. 5

Paul Pogba: Matic mellett kellett volna segítenie a védekezést, de túl sokszor előre kalandozott, de nem tudott hozzátenni a támadójátékhoz és így a szerb pedig számos alkalommal magára maradt. 3

Mason Greenwood: Hatalmas góllal szerezte meg a vezetést csapatának jóformán a semmiből. Talán ő volt az egyik legveszélyesebb játékosa a Unitednek annak ellenére is, hogy találatát követően nem igazán jöttek be az ő próbálkozásai sem. 6

Bruno Fernandes: Türelmetlennek látszott és sok labdát elszórt, nem tudta irányítania a Vörös Ördögök támadásait és ezt már nem az első mérőzésen figyelhetjük meg nála. Nem lepődtünk volna meg azon sem, ha lecserélik. 4

Jadon Sancho: Továbbra sem tudja azt a teljesítményt nyújtani, ami miatt mindenki várta az érkezését, Rashford visszatérésével pedig valószínűleg a bal szélről ki is fog így szorulni. Ismét elsőként került lecserélésre. 4

Cristiano Ronaldo: A vezető gól előtt remekül mozgott el és foglalta le a házigazdák védelmét, de összességében ez egy impotens délután volt részéről is. 4

Marcus Rashford: (65. percben Jadon Sancho helyett) A mérkőzés legnagyobb pozitívuma volt, hogy visszatérhetett és mindezt egy góllal koronázta meg, amivel még 2-2 volt az állás. Volt még egy passza Ronaldonak, amit a portugál elhibázott, igaz les is volt. 6

Scott McTominay: (80. percben Nemanja Matic helyett) Az érthető volt, hogy jönnie kellett, azt viszont nem tudjuk felfogni, hogy miért kellett ezzel a 80. percig várnia a menedzsernek, amikor csukott szemmel is jól látható volt, hogy a védelem sz..rban van. 5

Jesse Lingard: (80. percben Mason Greenwood helyett) Linz is jöhetett volna hamarabb, akár Fernandes helyére is, legalább is mi nem biztos, hogy Greenwoodot hoztuk volna le. Most is nagyon lelkes volt és a gólszerzéssel is megpróbálkozott, ezúttal eredménytelenül. 5

Menedzser:

Ole Gunnar Solskjaer: Maguire kezdőbe nevezése nem volt az év ötlete a norvégtól, bár nem kizárt, hogy a csapatkapitány gyenge teljesítménye a hazai szurkolóknak is köszönhető volt. Nem értjük többek között azt sem, hogy Pogbát miért nem volt hajlandó levenni a pályáról és, hogy miért várta meg a maradék cserékkel azt, hogy a Leicester 2-1-re vezessen. 3