Manchester United U18 - Wolverhampton Wanderers U18 4-2

Az U18-as Premier League-kupa keretein belül találkoztak egymással a csapatok és a United fiataljai otthon tudták tartani a három pontot egy gólgazdag, parádés találkozón.

Már az első percekben a United veszélyeztetett, miután Gore bal szélről belöbbölt egy labdát a tizenhatos előterébe, ott Hansen volt a fogadó fél, kitette a jobb szélre, ahol Ennis már nem babusgatta tovább a játékszert, meghúzta előre és éles szögből elvállalta a lövést, ami a bal oldali kapufáról pattant vissza a kapu előterébe, azonban a kipattanóra késve érkezett a reakció, a Wolves egy szöglet erejéig felszabadult.

Az ezt követő sarokrúgás nyitotta meg azonban a gólcsapot. Kicsiben végezték el, McNeill kapta a tizenhatos oldalán, aki beadta azt végül, Gore befejelte középre, ahol Benettnek volt ideje átvenni és két védő szorításából lőtte közelről kapura, ami először a felső lécre pattant, de a kapus végül nem tudta kikanalazni a labdát. 1-0

Nem állt meg a csapat, még a félidő vége előtt növelte előnyét. Garnacho kapott labdát a tizenhatos előterében, továbbította azt kicsiben Hansennek, aki megtolta a labdát a kapu felé, majd egy testcsellel elfektette védőjét és kilőtte a bal alsó sarkot. 2-0

A második félidő eleje a Wolvesnak kedvezett inkább, főleg, miután Hansen buktatta Roberts-et a tizenhatoson belül, azonnal a büntetőpontra mutatott a játékvezető. A tizenegyest Hanbury kapus kivédte, azonban a labda visszapattant az ítéletvégrehajtóhoz, aki a második próbálkozást már kegyetlenül belőtte. 2-1

A meccs vége felé a 86. percben egalizálni is tudtak a Farkasok szintén Robersnek köszönhetően, aki miután kiharcolt egy büntetőt, maga is betalált. Jobb oldalon cselezte be magát a tizenhatos előterébe, el is vállalta és Hansen góljához hasonlóan a bal alsóba tekerte a labdát. 2-2

Azonban, akik már a meccs hajrájában felálltak és hazafelé indultak, azok döntöttek rosszul, ugyanis jött a csattanó. A 89. percben Benett tekerte be a labdát a kapu előterébe jobb szélről, ahol McNeill könyörtelenül a léc alá vágta a labdát. 3-2

A 95. percben pedig jött a hab a tortára, Garnacho a tizenhatoson belül küldte kapura a labdát, ami megpattant egy védő lábán, úgy nézett ki a dolog, hogy a kapus szerzi meg végül, azonban túl könnyelmű volt, Oyedele rontott rá, belepöckölt a labdába és bekotorta azt a hálóba. A bíró nem találta szabálytalannak, megadta a gólt. 4-2 a vége.

A Premier League-kupa második mérkőzését játszotta az U18-as csapat, miután pedig 8-2-re nyertek a Birmingham City otthonában magabiztosan vezetik a tabellát. A csapat utolsó ellenfele a csoportkörben a West Bromwich Albion U18 volt november 27-én a West Midlandsen a Venue Palm edzőpályán idegen környezetben.

Érdekesség még, hogy bemutatkozott a 15 éves Zachary Giggs, Ryan Giggs 15 éves fia is a 90+6. percben (Az oldal középén lévő képen látható), igaz nem nem sok idő jutott neki, de a Szerkesztőség gratulál neki és sok sikert kíván a csapatnál!

Mérkőzés összefoglaló:

United: Hanbury; Murray, Aljofree, Kambwala, Bennett; Oyedele, Gore (Z. Giggs 90+6); Garnacho, Hansen-Aarøen, Ennis; McNeill

Nem használt cserék: N. Oriola, J. Fitzgerald, A. Higgins

Gólszerzők: Benett 21, Hansen 33, McNeill 89. Oyedele 90+5 ill.; McLeod 53, Roberts 86