Játékosértékelés: Atalanta 2-2 Manchester United

Lássuk az Atalanta elleni idegenbeli mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Ilicic góljánál elkövette szezonbeli első hibáját, az ilyen lövések nem szoktak gondot okozni neki. Zapata góljánál nem hibáztatható, de több alkalommal is bizonytalannak tűnt, viszont a 86. percben remekül hárította Zapata lövését. 5

Eric Bailly: Inkább számítottunk arra, hogy Lindelöf kiesésével majd Shaw lesz a belső védőhármas egyik tagja, de egyáltalán nem látszott az elefántcsontparti védőn a meccshiány. Az egyetlen tagja volt a hátsó alakzatnak, aki végig agresszív volt, tudatos és sokszor volt az az érzésünk, hogy Maguire helyett is ő védekezik. A második gólnál felmerülhet az ő felelőssége is ugyan, de tekintve azt, hogy nem sokat játszott az idényben ez megbocsátható. Kiváló visszatérés. 7

Raphaël Varane: Nem volt most akkora vezér a pályán, mint szombaton a Spurs ellen, ráadásul sérülés miatt idejekorán el is kellett hagynia a játékteret, reméljük nem kell megint heteket kihagynia. 5

Harry Maguire: Folytatódott vesszőfutása, bár az első félidőben még viszonylag elfogadható volt a teljesítménye, a második játékrészben kifejezetten gyengén játszott, ami alapvetően nem elfogadható, pláne nem a United csapatkapitányától. Lassú volt és körülményes. 4

Aaron Wan-Bissaka: Nem igazán volt hatással a támadásokra és védekezésben sem nyújtott kiemelkedőt, de túl rosszat sem. Megnéznénk Dalot ebben a rendszerben az angol helyén, hátha jót tenne neki egy kis padozás 1-2 meccsre. 5

Scott McTominay: Vékony jégen táncolt sárgalapját követően és próbált minél finomabb szabálytalanságokkal operálni és megakasztani a házigazdák támadásait. Próbált okosan és előre játszani, de nem igazán tudta megszűrni a középpályán az olaszok támadásait. 5

Paul Pogba: Semmi extrát nem tudott hozzáadni a csapat játékához, ráadásul sokszor pontatlan volt és elszórta a labdákat, még a saját tizenhatosa előterében is. Scholes fogalmazta meg róla a napokban, hogy az sem lenne baj, ha többet nem is játszana a Unitedben és, ha ilyen teljesítményt nyújt, akkor sajnos ebben lehet is valami. 3

Luke Shaw: Mindkét félidőben jobb teljesítményt nyújtott, mint Wan-Bissaka, igaz nem produkált remek beadásokat, de magabiztosabban állt a lábán. 6

Bruno Fernandes: Az első félidőben hosszabb időre a háttérbe szorult, ám az egyenlítő gólnál zseniális gólpasszt adott, majd volt még jópár remek passza a támadók irányába, melyekből sajnos nem született gól. 6

Marcus Rashford: Jól kezdte a találkozót és többször is próbálkozott befutni a védelem mögé, de végül sikerült őt kivenni a játékból a házigazdáknak és 20 perccel a meccs vége előtt le is cserélte a menedzser. 5

Cristiano Ronaldo: Keretbe foglalta az első félidőt, melynek az elején is volt egy veszélyes lövése és a végén is, az utóbbi pedig be is akadt az Atalanta hálójába. A második játékrészben próbált kis passzokkal játszani társaival, de valahogy senki nem akart vele igazán játszani és nem is találták meg olyan passzokkal, melyekből igazán veszélyes helyzetet tudott volna kialakítani. Lehet, hogy ezen is felbőszülve tűzte rá Greenwood labdáját az ellenfél kapujára, ezzel pedig másodszor is egalizálni tudott és 1 pontot megmentett csapatának. 8

Mason Greenwood: (38. percben Raphaël Varane helyett) Varane helyére érkezett az első félidőben és ezzel a csapat felállása 4 védősre módosult. Nem igazán tudott ő sem veszélyes lenni, értékelése azért 6-os, mert Ronaldo 2. találata előtt remekül tartotta meg a labdát. 6

Nemanja Matic: (69. percben Paul Pogba helyett) A szerb sem tudta azt a magabiztos játékot hozni, amit megszoktunk tőle, bár beállításával Ole stabilizálni szerette volna a középpályát, ami végül nem sikerült. 5

Edinson Cavani: (69. percben Aaron Wan-Bissaka helyett) Ismét sokat mozgott az uruguayi, ám ezúttal nem tudott maradandót alkotni a pályán 20 perc alatt. 5

Jadon Sancho: (87. percben Scott McTominay helyett) A 87. percben küldte pályára a menedzser, ennyi idő alatt nem tudott sem pozitív, sem negatív értelemben hatást gyakorolni a csapat játékára. 5

Donny van de Beek: (87. percben Bruno Fernandes helyett) Ő is, akár csak Sancho jöhetett volna hamarabb is nyugodtan. Nem igazán értjük, hogy miért nem kap több lehetőséget, viszont így is volt egy veszélyes lövése, amibe a hazaiak kapusa még bele tudott kapni, így gól nem került a neve mellé. 5

Menedzser:

Ole Gunnar Solskjaer: Tarthatta volna a 3 belső védős felállást Varane kiválásával is, hiszen korábban volt már rá példa, hogy Shaw volt ennek a formációnak az egyik tagja és így Telles is játéklehetőséghez jutott volna. Greenwood beállítása végül bejött, de csak a találkozó végén adott gólpassz miatt. A csapat azonban érezhetően sebezhetőbb volt 2 belső védővel. 5