Manchester City U23 - Manchester United U23 3-1

A Manchester United fiataljai a Tottenham elleni döntetlent követően a városi derbin sem tudtak győzedelmeskedni, a Manchester City U23 3-1-es arányú vereséget mért a Vörös Ördögökre.

A Manchester City fiataljai már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát McAtee, Kayky és Bobb góljaival, amire a második játékrész derekán Hugill tudott válaszolni szépségtapasz gyanánt.

Már a mérkőzés első perceiben megindult a City, Breckin ugratta ki nagyszerűen Bobbot, aki végül nem találta el jól a labdát és a kapu mellé gurított.

A következő akció egy büntetőnek köszönhetően már góllá is érett. McAtee kapott nagyszerű labdát középen, tolt egyet rajta, és Svidersky lábában felbukott, aki egy ütemet késett a belépővel. A büntetőt maga a sértett végezte el, Kovar jobbra dőlt, a labda a bal sarokba csapódott. 1-0

A bekapott gól meg is zavarta a csapatot, Kovar adott el egy labdát a tizenhatos előtt, ráadásul kint is állt a hálóőr kapujából, Kayky pedig nem volt rest kihasználni hibáját és elcsavarni mellette a játékszert, ami a kapufa segítségével a hálóban kötött ki. 2-0

A harmadik találatnál is kellett a United védőinek közreműködése. Wellens adta el a játékszert a 16-oson belül, amire Bobb lecsapott, egy az egyben kicselezte a kapust és beverte a labdát az üres kapuba. 3-0

A második félidőben a United szépítőgólja is védelmi hibából születet. A City védői szórakozták el a labdát a tizenhatoson belül, Shoretire lecsapott rá, középre gurított Hugillnak, aki közelről nem hibázott. 3-1

A United próbálta még menteni a menthetőt, Emeran tálalt nagyszerű labdát Hugill elé, aki egy az egyben vezethette rá a kapusra, kicselezte a hálóőrt, majd az üres kapura tűzte, amibe még egy City védő bele tudta tenni a fejét, így maradt az állás, pedig szépségdíjas volt az akció.

Az eredmény már nem változott, második meccsén maradt nyeretlen a csapat és úgy tűnik megvetették lábukat a 7. helyen. Javítani a Brighton ellen lesz lehetősége a fiataloknak 21-én pénteken 15 órai kezdéssel.

Összefoglalás:

United: Kovar; Wellens, (Jurado 45), Fish, Hardley, Fernandez; Svidersky, Savage; Shoretire, Iqbal, Emeran, Hugill

Nem használt cserék: Ennis, Hansen, Mastny, McNeil

Gólok: McAtee 32 (büntetőből), Kayky 34, Bobb 38 ill.: Hugill 68