Manchester United 1-1 Middlesbrough, büntetők után 7-8

A United hazai pályán büntetők után esett ki az FA-kupából.

Újra pályán a United, amely a Middlesbrough csapatát fogadta az Old Traffordon rendezett kupameccsen.

Már a második percben megszerezhette volna a vezetést a hazai gárda, védelmi megingás után Sancho ívelt 19 méterről, miután az ellenfél kapusa nagyon kint állt, de a labda sajnos a lécről visszapattant a mezőnybe.

Nem sokkal később Ronaldo ollózását kellett fognia Lumley-nek. Szép támadást vezettek a Vörös Ördögök.

A Boro láthatóan a kontrákra próbált építeni, azonban komoly veszélyt nem jelentettek Henderson kapujára.

A 19. percben remek labdát kapott Pogba a tizenhatoson belül, szabálytalankodtak ellene, tizenegyeshez jutott a United. Ronaldo állt a labda mögé, a jobb alsó sarkot nézte ki magának, azonban kapu mellé lőtt a portugál csatár. Ritkán látható eset volt ez.

Nem sokáig örülhettek a vendégek drukkerei, Fernandes kiváló felívelése találta meg Sanchot a mérkőzés 25. percében, a támadó egy csel után kilőtte a hosszút, 1-0 a Unitednek!

Ismét Fernandestől indult egy akció, ezúttal Ronaldót indította, CR lövése azonban elsuhant a kapu előtt, Rashford pedig nem érte el.

A 30. percben Fernandes passza után Rashford 16 méterről bombaerős lövéssel vette be a Boro kapuját, de sajnos les volt, így maradt az 1-0.

A 33. percben Fernandes sokadik kulcspassza után Ronaldo robogott kapura, de lövését lábbal védte Lumley. Nem nagyon jött össze semmi Cristianonak.

Egy perc múlva láthattuk az első próbálkozást a vendégektől, Balogun tekerése azonban magasan elszállt a kapu felett.

Két hazai szöglet - kér lövés Rashfordtól. Első még kapu fölé szállt, utóbbinál a kapusnak kellett hárítania.

A félidő utolsó helyzete Fernandes előtt adódott, fejesét azonban védte a kapus.

A United magabiztosan játszott, olykor szép, rövidpasszos játékkal kerültek a Boro védelme mögé, így talán meglepetés kissé, hogy csak 1-0 volt az eredmény.

Fordulás után továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, bár komoly helyzet nem alakult ki az első percekben.

Az 53. percig kellett várni, ekkor Shaw remekül tálalt Sancho elé, aki a kapu elé tekert, ahol Rashford érkezett, az angol támadó azonban a léc fölé tüzelt.

Az 57. percben a semmiből kellett hatalmasat védenie Hendersonnak, miután a Boro szép támadást vezetett a jobb oldalon.

Hihetetlen védelmi hiba, Dalot sehol nem volt, Varane határozatlan volt, a Boro pedig kiegyenlített Crooks révén. Bár Watmore-nál kéz volt, a játékvezető valamiért nem volt hajlandó észrevenni azt.

A 70. percben Maguire mentett óriásit Sporar elől, aki már az ötösön belül járt. Felébredt a Boro.

Rashford került nagy helyzetbe Pogba passza után, Lumley hárítani tudott.

Lumley röviden gurította ki a labdát, Fernandes lecsapott rá, szinte üres volt a kapu, a portugál azonban kapufát lőtt.

A rendes játékidő utolsó perceit próbálta meghúzni a United, a Middlesbrough teljesen visszahúzódott saját tizenhatosára.

A 92. percben a két csere majdnem összehozott egy gólt. Fred beadását Elanga fejelte kapura, de sajnos gyengén, Lumley fogta a labdát.

A játékvezető lefújta a mérkőzést, legalábbis a 90 percet, így jöhetett a hosszabbítás. Összességében ezt a találkozót több góllal kellett volna nyerni, rengeteg lehetőség kimaradt, aztán a semmiből lőtt gólt a Boro, ami előtt ráadásul kezezés történt.

A hosszabbítás első fele leginkább a sérülésekről, ápolásokról szólt, Sanchot le is kellett cserélni, Fernandes szerencsére tudta folytatni.

A hosszabbítás második felét jól kezdte a United, úgy tűnt, nem szeretnének büntetőpárbajt a hazaiak. Teljesen kapuja elé szorította ellenfelét a manchesteri alakulat, ráadásul a Boro egyre jobban fáradt.

A 112. percben szabadrúgást végezhettek el a vendégek, ami után szögletet is rúghattak. Kiszabadult kapuja előteréből a másodosztályú gárda.

Öt perc volt hátra, amikor újra szabadrúgáshoz jutottak Connolly-ék, kapu elé került is a labda, Henderson nagyot védett a csatár próbálkozása után, megmentve a csapatot a kapott góltól.

McTominay fejesét tolta szögletre a kapus, a sarokrúgás azonban nem sikerült veszélyesre.

Képtelen volt gólt szerezni a csapat, jöhettek a büntetők:

McNair kezdte meg a sort, biztosan gurított a bal alsóba, a másik oldalon Mata lőtt elsőnek, a spanyol a bal felsőbe vágta a játékszert.

Payero is belőtte, pedig Henderson beleért. Maguire messziről futott neki, a jobb alsót lőtte ki, a kapus a másik irányba ugrott.

Howson könnyedén passzolt a kapu bal oldalába, Fred is a bal alsót nézte ki, nagyon jól helyezte, a kapus arra ment, de nem érte el, 3-3.

Tavernier kegyetlenül bevágta a léc alá, Cristiano Ronaldo következett, ő sem volt kíméletesebb, 4-4.

Bamba az ötödik kör első lövője, be is lőtte, így mindenképp be kellett lőnie Fernandesnek, meg is tette, 5-5.

Watmore is biztosan lőtte a büntetőjét, McTominay pedig biztosan válaszolt rá, 6-6.

Fry lőtte a hetediket...a hálóba, Dalot a bal alsóba helyezett, 7-7.

Peltier a nyolcadik kör első rúgója, bal felsőbe vágta a labdát. Elanga azonban csúnyán kapu fölé bombázott...

Ezzel a Manchester United hazai pályán kiesett az FA-kupából. Hogy ezt a találkozót legalább 2-3 góllal hozni lehetett volna, az egyértelmű. Ennyi helyzetet nem lehet kihagyni.