Liverpool U18 - Manchester United U18 5-5

Gólgazdag találkozón tudott pontot rabolni a Manchester United fiatal legénysége, pedig a Liverpool U18 4-1-re is vezetett a mérkőzésen.

Feledtetni próbálta a United U18-as csapata a Manchester City elleni 5-1-es hazai vereséget és annak tudatában léptek ma pályára, hogy a tabella aljáról felfelé mozduljanak, függetlenül attól, hogy 6 meccsel kevesebbet játszottak a bajnokságot vezető City-hez képest. Nem úgy tűnt, hogy kilábalt a gárda a múltheti meccs okozta traumából, egyből elhúzott a hazai csapat két góllal, amire Ennis a félidő vége előtt még válaszolni tudott. A második félidőben végül kiszakadt a gólzsák, 4-1-re is vezetett a házigazda, a United a meccs végén azonban pontot mentett a második helyezett Vörösök ellen.

United helyzettel kezdődött a találkozó, Oyedele passzolt a bal szélre, a tizenhatos előteréből Ennis irányába, akiről megfeledkeztek a védők, a lövést azonban a kapus hárítani tudta.

A 14. percben jött is a Pool vezető gólja, egy szögletet követően Jonas bólintott a bal felső sarokba, Hanbury nem érhetett oda, hiába nyújtózkodott. 1-0

Gyorsan próbált válaszolni a vendég csapat, Pye beadását Mainoo fejelte kapura, amit Mrozek hárítani tudott. Maradt az állás.

Rohamozott a Liverpool, Blair kapott okos labdát a jobb szélen, amit rögtön kapura húzott, azonban a lövése elkerülte a bal alsó sarkot.

Ismét Blair varázsolt a jobb szélen a hazaiak részéről, beadta a labdát középre, amit a United védő Ogunneye kanalazott a kapu irányába, majdnem be is ment a kapuba, de Hanbury még a vonal előtt lecsapott rá, habár a Liverpool játékosai természetesen benn látták azt.

Ismét hazai akció, de itt még Clark csak a kapufát találta el egy szögletet követően, a 33. percben azonban Blair már be tudta fejezni saját akcióját, a tizenhatoson belül kapott nagyszerű labdát, át tette a bal lábára és könyörtelenül bevarrta a bal felsőbe. 2-0

Jött a szépség tapasz a félidő hosszabbításában, Pye passzolt bal szélen Ennis irányába, aki kapuig vezette a labdát, majd a kapus mellett elpöckölte azt a jobb alsóba. 2-1

Második félidő elején jött is a liverpooli henger, Blair kapott jobb szélen tökéletes indítást, amit a kapu torkáig vezetett, ott beadta középre, ahol ketten is várták, végül Clark kaparintotta meg a labdát, húzott rajta még egyet, hogy kikerülje a visszaérő védőket és kilőtte a bal alsót. 3-1

Ismét a hazaiak támadnak, Mabaya kapja jobb szélen, nem is vezetgeti sokáig, inkább középre adja a labdát, ahol nagyon üresen lettek hagyva a támadók, Cannonier ezt kis is használta és begurította a labdát az üres kapuba. 4-1

Vendég támadás, ahol nagy tumultus alakul ki a kapu előtt, végül kiemelték jobb szélre a labdát, ahol Murray és Ennis összjátékát követően előbbi adta vissza középre, ahol Kambwala bólintotta be a játékszert az üres kapuba. 4-2

A gól megzavarhatta a Pool fiataljait, mert a védők nem igen értették meg egymást és saját térfelükön adták el a labdát, amit Hugill köszönt szépen, kapuig vezetett és kegyetlenül bevarrta a jobb alsóba. 4-3

Liverpooli labdaszerzés, Mabaya volt harcos a jobb szélen, felvezette a labdát az oldalvonalon, beadta középre, ahol Hanbury sajnos alászaladt, természetesen a vendég védelem ismét nem volt a helyzet magaslatán, így Clark kényelmesen levette a labdát, megnézte milyen szép az idő, végül kilőtte a jobb felső sarkot. 5-3

Azonban a United fiataljai nem adták fel a meccset, Hugill tört előre a tizenhatos előterébe, ahol kipasszolta a labdát a bal oldalon várakozó Ennisnek, aki a kapus mellett elpöckölte a labdát. 5-4

Már mindenki azon elmélkedett, hogy mit fog otthon ebédelni a mérkőzés után, amikor a 89. percben Mainoo kapott tökéletes labdát a bal szélen, beadta középre, ahol Hugillt találta meg üresen, ő pedig beállította a végeredményt. Erre még Sir Alex Ferguson is felkaphatta fejét otthonában üldögélve. 5-5

Norkett még a meccs vége előtt meg is nyerhette volna a Unitednek a meccset, egy előre ívelt labdát vett le gyönyörűen a hazai védők gyűrűjében, ugyanezzel a mozdulattal kicselezve a kapust is, de miután a nehezén túljutott úgy gondolta, túl drámai lett volna megnyerni a találkozót, így az üres kapu mellé lőtte a labdát. Maradt a döntetlen.

Bár szép eredményt értek el a fiatalok, ezzel sajnos nem mozdultak előrébb a 11. helyről, a Leeds ellen javíthatnak majd legközelebb március 19-én, 12:00-kor.

Összefoglaló:

United: Hanbury; Ogunney, Kambwala, Benett, Pye (Murray 65); Forson (Gore 65), Oyedele, Mainoo, Ennis; Hugill, Norkett (Mather 70)

Nem használt cserék: Fredricson, Wooster

Gólok: Jonas 14, Blair 33, Clark 51, 76, Cannonier 63 ill.: Ennis 45+2, 81, Kambwala 69, Hugill 70, 89

Sárga lap: Jonas 12