Játékosértékelés: Manchester United 3-2 Norwich City

Lássuk a Norwich City elleni hazai mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Rögtön az elején játékba kellett avatkoznia, hogy ne kerüljön hátrányba a csapata és később is volt 1-2 parádés megmozdulása, melyeknek köszönhetően Ronaldo mesterhármasa végül győzelmet eredményezhetett. A két bekapott gólról pedig nem tehetett. 7

Diogo Dalot: A Norwich szépítő találatánál lemaradt az emberéről, ezt leszámítva nagyon lelkesen játszott, a második játékrészben pedig 2-2-nél és 3-2-nél is volt egy-egy nagy mentése. 6

Victor Lindelöf: Az első félidőben viszonylag kevés dolga akadt, viszont a fordulást követően Pukki góljánál inkább csak mozizott. 5

Harry Maguire: Ismét hiányzott belőle az a fajta határozottság, amit egy csapatkapitánytól elvárnánk, ráadásul kis híján még Pogbat is leselejtezte a második félidőben. 5

Alex Telles: Nem igazán állt magabiztosan a lábán, hiába varázsolta szögletből Ronaldo fejére a labdát a 2. gól előtt, a Norwich mindkét találatánál helyezkedhetett volna jobban is, amivel elkerülhető lett volna a vendégek egyenlítése. 4

Paul Pogba: Az első félidőben még kifejezetten lelkes volt, viszont, ahogy feltámadt a Norwich, úgy esett vissza a francia teljesítménye is. Fejben lehet ő már nagyon-nagyon máshol jár. 4

Jesse Lingard: Talán nem csak mi néztünk nagyot, amikor a mostoha sorsú Lingard nevét a kezdőben olvastuk. A meccshiány ellenére jól játszott és látszott rajta, hogy bizonyítani akar, bár esélyes, hogy a következő szezonban már nem a United mezében fogjuk őt viszont látni. 7

Bruno Fernandes: Ha nincs a második félidőben az a veszélyes kapura lövése, akkor lehet fel sem tűnt volna, hogy a pályán van. Tette a dolgát szépen, csendben, de igazán kiemelkedőt nem tudott nyújtani, de legalább nem is reklamált egyfolytában. 4

Anthony Elanga: A United első góljának megszerzésében oroszlán része volt, hiszen ő támadta le a bizonytalankodó Gibsont és szerezte meg tőle a labdát. Sokat futott, a végén pedig jobb szélső védőként is megállta helyét. 6

Jadon Sancho: Annak ellenére, hogy ismét a bal szélen játszhatott nem tudunk hirtelen felidézni semmi rendkívülit a teljesítményével kapcsolatban, pedig többször is megtalálták a társak labdákkal. 5

Cristiano Ronaldo: A csapatot "hátráltató" Ronaldo ismét megmutatta klasszisát és egy laza kis mesterhármassal hozzásegítette a Unitedet 3 rendkívül fontos bajnoki pont megszerzéséhez. 10

Nemanja Matic: (63. percben Jesse Lingard helyett) Sikerült ismét pozitív hatást gyakorolnia a csapat játékára a padról beállva. Csak reménykedni tudunk benne, hogy a nyáron sikerül megtalálni egy jó 10 évvel fiatalabb mását. 7

Juan Mata: (74. percben Paul Pogba helyett) Bár vele kapcsolatban nem jelentett még be senki, semmit, de valószínűleg az utolsó alkalmak egyike, hogy a sokak által kedvelt spanyolt United mezben láttuk. Játékintelligenciáját most is megcsillogtatta és volt egy blokkolt lövése is. 6

Marcus Rashford: (74. percben Alex Telles helyett) Nem igazán akadt lehetősége beállítását követően és szemmel láthatóan továbbra sincs rendben fejben. 5

Menedzser:

Ralf Rangnick: Ismét kénytelen volt 19-re lapot kérni miután a csapat elszórakozta 2 gólos előnyét a második félidő elejére, viszont Matic behozatala kifejezetten jó döntés volt. 6