Manchester United U18 - Liverpool U18 3-2

Viharos és gólgazdag találkozót hozott az U18-as Vörös Ördögök csatája a Liverpool fiataljai ellen, ahol a hazaiak győzedelmeskedtek 3-2-es arányban és tartja öt meccs óta tartó győzelmi sorozatát.

A United kezdte jobban a találkozót Scanlon találatával az első félidőben, amire Miles egy büntető elvégzését követően válaszolt, így 1-1-es döntetlennel vonultak pihenni a fiatalok az öltözőbe. A második félidő elején a Liverpool színeit erősítő Scanlon egy sárgalappal lett gazdagabb, majd a 61 percben kiállítatta magát, így Norkett és Fitzgerald gólaival magabiztosan nyerték meg a találkozót, hiába a hosszabbításban Young szépítése, mellyel 3-2-re módosította a végeredményt.

Nolan vezette fel szépen a labdát a jobb oldalon, majd befelé indult, ahol egy remek ívű labdával lepte meg Musát, Williams elrohant mellette, ő ezt remekül érzékelte, így továbbított neki, ő rátüzelte a labdát a kapura, első blikkre kipattant a labda a kapusról, de az ismétlés Scanlontól már a hálóban landolt. 1-0

Ahmed adta be jobb szélről a labdát egy védőről azonban Pilling elé került a tizenhatoson belül, aki megiramodott a labdával, eltolta a United védője elől, aki teljesen feleslegesen hagyta kint az ütközőjét, amin természetesen akkor is átesett volna a liverpooli támadó, ha többen megtartották volna. A tizenegyes azonban így is jár. A büntetőt Miles végezte el és higgadtan a jobb alsó sarokba gurította a labdát. 1-1

Második félidő elején Lacey lódult meg a pálya jobb oldalán a labdával, Scanlon szorosan a nyomában, ami végül olyan szorosra sikeredett, hogy lerántotta. Első sárga lap.

Ismét Lacey iramodik meg a jobb oldalon, nem is sokat vezetnie, menetrendszerint jött a Scanlon gyorsvonat és földre terítette. Második sárga lap, kiállítás, emberhátrányban a Liverpool. A United Scanlonja gólt lőtt, míg a Liverpooliak Scanlon nevű játékosa bakot.

Innentől pedig sétagalopp volna a hazaiak számára a mérkőzés, Musa teker be egy nagyszerű labdát a tizenhatos bal oldaláról, ami megtalála Norkettet, ő pedig közvetlen közelről nem hibázik, kilövi a kapu közepét. 2-1

Berry a jobb oldalról adhatná be a labdát a Liverpool térfelén, ám inkább visszapasszol Fitzgeraldnak, aki igazít rajta egyet, majd hatalmas bombát ereszt meg a tizenhatoson kívülről, az pedig a felsőléc segítségével befelé pattant a hálóba. Védhetetlen löket volt, szépségdíjas. 3-1

A meccs végére jött a szépségtapasz a Liverpool számára, Young cselezgeti be magát a tizenhatoson belülre, ami már magában szép akció volt, lőni is maradt ereje és felragasztotta a labdát a jobb hosszúba. 3-2

Más más nem történt a találkozón, így folytatta győzelmi sorozatát a csapat, jelenleg a 3. helyen állva, öt ponttal előzve meg a Nottingham U18 csapatát és csak egy pontra lemaradva a második helyezett Sunderland U18-tól. Legközelebb a Wolves U18 csapatával mérkőzik meg a Vörös Ördögök csapata idegen környezetben 28-án 12:30-kor déli időben.

United: Harrison; Williams, Jackson, Kingdon, Nolan; Scanlon, Fitzgerald, Berry (Mantato 90+1); Musa, Norkett, Lacey (Ibragimov 80)

Nem használt cserék: Baumann, Wooster

Gólok: Scanlon 14, Norkett 66, Fitzgerald 82 ill.: Miles 20 büntetőből, Young 90+3