Játékosértékelés: Manchester United 3-0 Leicester City

Lássuk a Leicester City elleni hazai mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Két parádés védést is be kellett mutatnia azért, hogy ne csak a csapatát tartsa meccsben, hanem hogy beérje Peter Schmeichelt a kapott gólok nélküli meccsek számában az örökranglista első helyén. A győzelemhez ezek elengedhetetlenek voltak. 8

Diogo Dalot: Sokat és jó hatásfokkal lépett fel a támadások segítéséhez, gyakran szélső középpályást játszott inkább. A gólszerzéshez is közel állt, de hihetetlen ziccerét nem tudta gólra váltani. 7

Victor Lindelöf: Azt se tudta hol áll a feje a Leicester kezdeti rohamai során, folyamatosan késésben volt. A vezetés megszerzése és a csapat dominanciája mellett sokkal nyugalmasabb meccse kerekedett, mint az első jelek után arra számítani lehetett. 6

Lisandro Martinez: A kezdést követően ő sem állt a helyzet magaslatán, bár próbálta összerántani a védekezést amennyire csak lehetett. A szünetet követően feljebb kapcsolt, fejelt egy kapufát és minden vendég támadást megszűrt. 7

Luke Shaw: A Leicester kezdeti dominanciája az ő oldalán alakult ki, de a vezetés megszerzése után feljavult védekezésben és támadásban egyaránt. Megérdemelten kapott egy kis pihenőt a második félidőben. 6

Marcel Sabitzer: Az első 20-25 percben a középpálya olyan lyukas volt, hogy észre se lehetett venni, hogy ott játszott. A szünetet követően teljesen más játékkal rukkolt elő, labdabiztos volt és ügyes megoldásokat választott. Azért egy piros lapot lehet, hogy megúszott... 6

Fred: Ő is "bűnös" abban, hogy a Leicester a meccs elején ennyire sokszor és könnyedén jutott el a hazai kapuig, de ezt követően rengeteg labdát szerzett, kiosztott egy gólpasszt is, majd pedig ő is megérdemelt pihenőt kaphatott. 7

Bruno Fernandes: Két remek gólpasszt is jegyzett és ha nem Dalot kerül a kapu elé, akkor meglehetett volna a harmadik is. Élvezte a játékot, az utolsó percekben is hajtott, ment előre. Szezonbeli egyik legjobb meccse volt ez. 9

Marcus Rashford: Lassan már nincsenek rá szavak. Kétszer is megtorolta a magasra feltolt leicesteri védekezést, de akár a mesterhármas is összejöhetett volna neki. Élete formájában! 9

Alejandro Garnacho: Képtelen volt játékba lendülni, nem igazán lehetett megjátszani. Biztos nem élte meg túlzottan jól, hogy a félidőben lecserélték, de Sancho teljesítménye abszolút igazolta ennek jogosságát. 5

Wout Weghorst: Ismét 10-esként kezdett, ahol ezúttal kevesebb haszna volt a csapat játéka szempontjából, bár az akarására nem lehetett panasz. Később visszament erőcsatárnak és a társak mindent megtettek, hogy gólt rúgassanak vele, de ez sehogy se akart számára összejönni. 5

Jadon Sancho: (46. percben Alejandro Garnacho helyett) Beállását követően az első pillanattól kezdve feljavult a csapat támadójátéka, stílusos megoldásait pedig egy góllal is meg tudta fejelni. A Rókák nehezen bírták, hogy már rá is oda kellett figyelniük. 8

Scott McTominay: (59. percben Fred helyett) Hosszú kihagyás után térhetett vissza, méghozzá biztatóan. Még inkább stabilizálta a középpályát, emelett pedig bővítette a rotációs lehetőségeket a jövőre nézve. 6

Anthony Elanga: (69. percben Marcus Rashford helyett) Mostanság még csereként is csak igen ritkán kap lehetőséget, ezért próbált a zavarosban halászva kicsit felhívni magára a figyelmet. Nem annyira sikerült. 6

Aaron Wan-Bissaka: (69. percben Luke Shaw helyett) Ment előre, mint a motolla a jobb szélen, védekezésben kevés dolga akadt. Sanchoval remek összjátékokat mutattak be és még Weghorst fejét is sikerült megtalálnia. 6

Kobbie Mainoo: (80. percben Marcel Sabitzer helyett) Premier League debütálás, 17 évesen pedig egyáltalán nem tűnt megilletődöttnek. 6

Menedzser:

Erik ten Hag: Ha lenne haja, az összes szálat kitépte volna az első félidőben látott produkciótól, annyira ideges volt. Sancho Garnacho helyére való becserélése parádésan sült el, utána pedig nagyon okosan elkezdte pihentetni a kulcsembereket. 8