Játékosértékelés: Manchester United 2-0 Everton

Lássuk a Everton elleni hazai mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: sok védést nem kellett bemutatnia, leginkább a hátsó labdajáratásnál volt résztvevő. Egyszer kellett kimozdulnia a kapujából, akkor azonban hibázott, nem érte el a labdát. 6

Aaron Wan-Bissaka: kezd egyre magabiztosabbá válni, a védekezésével ezúttal sem volt probléma, a támadásoknál azonban még mindig vannak hiányosságai. Néha a legegyszerűbb megoldást választja, máskor pedig meglepő módon, befelé törve 2-3 ember közt is képes elsuhanni. Két kulcspassz került a neve mellé, összességében remek teljesítményt nyújtott. 7

Harry Maguire: szinte hibátlan teljesítmény a kapitány neve mellett, még ha túl sok feladata nem is volt. Egyszer nagyon kihúzta a csávából Martinezt. 6,5

Lisandro Martinez: egy hibája volt, de azon kívül magabiztos és határozott produkciót láthattunk tőle. Jó látni azt, hogy szinte mindegy, ki van mellette, ő hozza a jó játékát. 6,5

Tyrell Malacia: az első félidőben 1-2 alkalommal mögé tudott kerülni az Everton és ki kellett segíteni őt olyankor, de a találkozó java részében lehozta a védekezést. Támadásban voltak nagyszerű labdái, köztük két kulcspasszt is kiosztott. 6,5

Scott McTominay: kiváló meccset hozott le a skót, aki védekezésben és támadásban is komoly teljesítményt nyújtott. Labdaszerzések, kapu előtti tisztázások, lövések, kulcspasszok és gól a neve mellett. 8

Bruno Fernandes: visszavontabb szerepkörben játszott és főleg az első félidőben zseniálisan mozgatta a csapatot. Jól mutatja ezt a kulcspasszainak száma is (5). Ami még kiemelendő volt, hogy látszott rajta, védekezésből sem akart kimaradni. 8

Antony: ha azt néznénk csak, hogy kialakított két helyzetet és magának volt három lehetősége is, még talán egy jó osztályzatot is kaphatna, de sajnos volt három olyan helyzete, amiből legalább egyet mindenképp értékesítenie kellett volna. Nem akasztotta meg a támadásokat, mezőnyben jól játszott, de a kihagyott helyzetek rontják a teljesítményét. 6

Marcel Sabitzer: ő szerepelt a csatár mögött és nem is mozgott rosszul, bár a helyzetkihasználásokkal neki is voltak gondjai. Összességében azonban a teljesítményét emeli az, hogy rengeteg támadásban benne volt és nagyon jól osztotta a labdákat. 7

Jadon Sancho: érdekes az ő esete, nagyon ment neki Dortmundban, ám itt valahogy nem tudja elérni azt a szintet. Bár volt, amikor sikerült elmennie ellenfele mellett, azonban sokszor labdakezelési hibát is vétett, vagy olyan cselbe bonyolódott, amit olvasott az ellenfél és szerelte őt. Önbizalmával nincs minden rendben, bár gólpassza nagyszerűre sikeredett. 6

Marcus Rashford: ma nem akart összejönni neki a gól, talán már kezdte frusztrálni is ez. Többször látszott, hogy gyorsabban kellett volna játszania, sokszor feleslegesen vitt a játékába még egy cselt lövés helyett. Reméljük, sérülése nem komoly. Martial gólja előtt viszont tökéletesen döntött. 7

Anthony Martial: (60. percben Antony helyett) ő az egyik olyan játékos, akinek nagyon kellett a gól. Biztosan értékesítette a helyzetét. Kell neki a játékperc. 7

Fred: (75. percben Marcel Sabitzer helyett) csúszott-mászott, mozgott egy kicsit. 6

Christian Eriksen: (76. percben Jadon Sancho helyett) nagyon jó hír a visszatérése, neki is nagyon kellettek ezek a játékpercek az EL és az FA meccsek előtt. 6

Wout Weghorst: (80. percben Marcus Rashford helyett) kényszerű csere volt ma. Nem sokat tudott hozzátenni. 5

Menedzser:

Erik ten Hag: nagyon jól felmérték, hogyan lehet az Everton védelme mögé kerülni, talán emiatt került Fernandes egy sorral hátrébb. Az első félidőben kontrából is helyzeteket alakított ki a csapat, mint ahogy felállt védelem ellen is fel tudta törtni ellenfelét a United. 8