Játékosértékelés: Arsenal 3-1 Manchester United

Lássuk a Arsenal elleni idegenbeli mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: Hiába presszingeltek vele szemben, hidegvérrel játszott végig lábbal, így egy idő után már nem is erőltették az Arsenalosok a játéknak ezt az elemét. Volt egy nagy védése a második félidőben lábbal, a bekapott gólokról nem igazán tehetett. 6

Aaron Wan-Bissaka: Az erős presszing nem annyira ízlik neki, amely többször is okozott bizonytalanságot a játékában. A labda birtokában mutatott biztató jeleket, de azért nem ez volt a legjobb meccse. 6

Victor Lindelöf: Betegség miatt idő előtt le kellett cserélni, ami a végeredmény ismeretében talán sorsdöntő is lehetett. Addig bár egy kicsit őt is megzavarta a nagy fokú Arsenal presszing, nem állt rosszul a lábán vele a védelem. 6

Lisandro Martinez: Havertz bénázása után hatalmasat mentett a kapu torkában és messze a legjobb félidejét hozta le ebben a szezonban az első 45 percben. Egy sérülés miatt le kellett cserélni a második félidő közepén. 6

Diogo Dalot: A Forest meccs után volt honnan hová fejlődnie és ezt meg is tette. Sakat szorosan őrizte és fegyelmezett is volt végig. Jesus góljánál megtette, amit meg kellett, nem jött be. 6

Casemiro: Eriksennel újra összeállva kicsit felszabadultabbnak tűnik és a védelmet is jobban tudta segíteni, amikor szükség volt rá. Nüanszokon múlt, hogy nem adott győztes gólpasszt Garnachonak. 6

Christian Eriksen: Csapata egyik legjobbja volt. Még a harmatgyenge első 20-25 percben is az ő passzolási képsségei segítettek egy picit enyhíteni a nyomást, majd egy gólpasszt is adott Rashfordnak. 7

Bruno Fernandes: A Forest meccs pozitívuma után most nem tudott vezére lenni a csapatnak. A mezőnybe beleszürkült, veszélyes szituációt nem tudott kialakítani. 5

Antony: Ismét rengeteget volt nála a labda, különösebb végeredmény nélkül. A megoldásait már mindenki rég kiismerte, így elég könnyen elválasztották a labdától, egyedül a védekezésbeli hozzájárulás az, ami elismerésre lehet méltó. 5

Marcus Rashford: Higgadt és tökéletesen kivitelezett befejezés után juttatta megint vezetéshez csapatát az Emirates-ben. Gyakorlatilag ő volt az egyedüli, aki képes volt veszélyt jelenteni a hazaiakra, de a top formájától még nagyon messze van, főleg a döntéshozatalai tekintetében. 6

Anthony Martial: Gyakorlatilag momentuma nem volt a második félidő eleji lövéséig, de olyan szinten, hogy még a labdát is képtelen volt megtartani. Reméljük sikerül megtalálni a helyét a kispadon. 4

Rasmus Hojlund: (67. percben Anthony Martial helyett) Mint egy falat kenyér, úgy kellett ő a támadóalakzatba. Lendületes volt, fizikálisan erős és megjátszható. 7

Harry Maguire: (67. percben Lisandro Martinez helyett) Nem volt túl meggyőző a játéka, de nem rajta ment el a meccs. 5

Alejandro Garnacho: (84. percben Antony helyett) Néhány pillanatig hősnek érezhette magát tökéletes befejezése után, de les miatt érvénytelenítették gólját. 6

Jonny Evans: (84. percben Victor Lindelöf helyett) Vészmegoldásként került a pályára és bár véleményes körülmények között, de vastagon benne volt a hosszabbításban bekapott első gólban. 5

Menedzser:

Erik ten Hag: Martial kezdőcsapatba jelölése egy ilyen meccsen nehezen volt indokolható, a teljesítményével pedig többszörös rá is cáfolt. A vezetőgólig kapkodva, elképzelés nélkül játszott a csapat, de utána kezdtek előjönni az automatizmusok, egészen addig, amíg a nem megfelelőnek tűnő erőnléti állapot felül nem kerekedett a csapaton. 5