Brentford 1-1 Manchester United

Nagyon gyenge első félidő után egy fokkal jobb második 45 percet tett le a gyepre a United, amely a 96. percben lőtte a vezető gólt, ám mégsem nyerte meg a találkozót.

Mindkét csapat óvatosan kezdte a találkozót, ráadásul a rengeteg pontatlan átadás sem segített abban, hogy egy magas színvonalú mérkőzés szemtanúi legyünk.

Az első 10 percben egyik kapusnak sem akadt dolga, 1-2 gyenge lövést leszámítva nem sok minden történt a kapuk előtt.

A 14. percben Dalot lövésénél blokkolt Collins, ami után a labda az alapvonalon túlr került. A sarokrúgás pontatlanra sikerült, maradt a 0-0.

A hazaiak kezdtek emelni a tempón és jóval komolyabb lehetőségeket alakítottak ki. A 24. percben Toney kapott remek átadást, amivel kapu felé indult, lövése azonban a kapufáról visszapattant a mezőnybe.

Sajnos a vendégek fél óra alatt képtelenek voltak a pontos és eredményes játékot kivitelezni.

A 35. percben Janelt lőtte kapura a labdát, de szerencsére elkerülte a labda a kaput.

Négy perccel későtt újabb hazai helyzet alakult ki, de Wissa kapu mellé lőtt.

Egy szabadrúgás után Toney elé került a labda, Varane hatalmasat mentett az utolsó pillanatban.

A 42. percben végre Flekkennek is akadt feladata, bár Rashford átlövésénél nem élete hárítását kellett bemutatnia.

Egy szöglet után Ajer beadását Lewis-Potter fejelte kapura, Onanának védenie kellett.

Az első 45 perc egyértelműen a londoniaké volt, sokkal többet támadtak, veszélyesebb lehetőségeket alakítottak ki, miközben a United nem először hozott le olyan félidőt, ami alatt szinte nullával volt egyenlő a támadójáték.

Fordulás után Fernandes lövésével kezdődtek a lehetőségek, majd Dalot lövése következett, de előbbinél védett a kapus, utóbbi elkerülte a célt.

A másik oldalon Wissa ment kapu felé, Toney jól vitte el a védőket, de ebből sem lett gól.

Az 54. percben óriási gólszerzési lehetősége adódott a Unitednek, Hojlund lőtt közelről, de Flekken elképesztően nagyot védett. A következő percben már a másik kapusnak kellett bemutatnia, mire is képes, hiszen miután nagyot védett egy jobb alsóba tartó lövésnél, a kipattanó utáni lövést is hárítania kellett.

Másik belső védőjét is le kellett cserélnie ten Hagnak, Varane után Lindelöf is megsérült.

A 72. percben Mbeumo adott remek labdát Toney-nak, aki kapuba is lőtt közelről, de szerencsére a VAR utánelvették a találatot, maradt a 0-0.

Hét perccel később örülhetett a vendégcsapat, hogy nem került hátrányba, Mbeumokísérlete a lécen csattant.

Egyáltalán nem látszott a találkozóból, hogy a Vörös Ördögök golt lőnek, de mégis megtörtént ez. A 96. percben Antony gurított köépre, ide-oda pattogott a labda, míg végül Casemiro elé jutott, a középpályás jól látta, hogy Mount jobb helyzetben lehet, így neki passzolt,  Mason pedig a hosszúba lőtt. 1-0 a Unitednek!

Nem tartott sokáig az öröm, nem tudtak felszabadítani a vendégek saját kapujuk előterében, Ajer elé került a játékszer, amit 11 méterről a kapuba bombázott. 1-1!

Ha őszinték akarunk lenni, a 3 pontot nem érdemelte volna meg a csapat, mert a Brentford többet tett a győzelemért.