Mount: Soha nem fogunk leállni
Mason Mount úgy véli, hogy az Olympique Lyon elleni negyeddöntőbeli győzelmünk alkalmával, az Old Traffordon kifeszített transzparens szurkolói szövege határozza meg a csapat mentalitását a továbbiakban.
A Manchester United csütörtök este az Athletic Bilbao vendége lesz az Európa-liga elődöntőjének első mérkőzésén, és 7-es számú játékosunk tisztában van azzal, hogy milyen kihívást jelent majd a baszk alakulat.
De a Lyon elleni, hosszabbításban elért 5-4-es hazai győzelmünk kései hőstettei után - az idegenbeli 2-2-es döntetlent követően - Mason biztos benne, hogy a különleges pillanatok, amelyek meghatározták az idáig vezető utunkat, inspirálni fogják az elkövetkezendőket.
"Erre a mérkőzésre nagyon sokáig fogok emlékezni. Valószínűleg még mindig nem ülepedett le igazán, hogy mi történt a végén! Őrült, őrült 10 perc volt. Megkaptuk a büntetőt, és 4-2 volt az állás. 4-2-es hátrányban voltunk, és a következő percben már a közönséggel ünnepeltem - ez volt a legőrültebb meccs! Utána még két napig néztem azt a gólt!"
"Azt hiszem, mindannyian néztük, és azt mondtuk, hogy ez hihetetlen. Libabőrös lettél, amikor láttad az ünneplést, és ahogy mindannyian a sarokba futottunk."
"Az, hogy így fejeztük be a meccset, és megszereztük a győzelmet, nyilvánvalóan nagyon fontos volt a szezonunk szempontjából, de azért is, hogy az összetartást építsük, mert nem nyerhetsz ilyen meccseket, ha nem vagy együtt, mint egy csapat, és azt hiszem, ezt bőségesen megmutattuk."
"Ő [Ruben Amorim] nagyon nyugodt volt [4-2-nél]. Azt üzente nekünk, hogy alkalmazkodnunk kell a játékhoz. Tudtuk, hogy a hosszabbítás második félidejében sokat fogjuk a labdát birtokolni, és ők megpróbálnak majd mélyre húzódni, hogy védekezzenek. Ez lett a helyzet, és akkor rajtunk múlt, hogy megteremtsük azokat a lehetőségeket és azokat a varázslatos pillanatokat."
"Jött Kobs [Mainoo] gólja, majd H [Harry Maguire] gólja a végén. Ezek azok a pillanatok, amelyekről tudjuk, hogy megvannak bennünk. Bármi megtörténhet. Soha nem adjuk fel. Tudjuk, mire vagyunk képesek, tudjuk, mit tudunk produkálni."
"A célunk az, hogy megnyerjük ezt a sorozatot és mindent megteszünk, hogy ezt elérjük. Tudjuk, hogy az előttünk álló két mérkőzés nehéz lesz egy jó csapat ellen, de szeretnénk újra megteremteni azokat a különleges pillanatokat itt, de nyilván először az idegenbeli meccsen. Csodálatos meccs lesz, mindannyian nagyon várjuk, és ez az, amit mindig is mondogatni fogunk egymásnak: 'Soha nem fogunk leállni', mert ennek soha nem lesz vége."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!
Hozzászólások
Meccs Center
Manchester City vs Manchester United
Premier League 4. fordulóEtihad Stadium
2025-09-14 17:30
Premier League 3. forduló
Old Trafford
2025-08-30 16:00
2025-08-27 21:00
2025-08-24 17:30
2025-08-17 17:30
2025-08-09 13:45
Támogatás
Kapcsolódó hírek
Címkék
Tabella
Premier League 2025/26
Csapat | M | RG | KG | GK | P | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liverpool | 3 | 8 | 4 | +4 | 9 |
2 | Chelsea | 3 | 7 | 1 | +6 | 7 |
3 | Arsenal | 3 | 6 | 1 | +5 | 6 |
4 | Tottenham | 3 | 5 | 1 | +4 | 6 |
5 | Sunderland | 3 | 5 | 3 | +2 | 6 |
6 | Everton | 3 | 5 | 3 | +2 | 6 |
7 | Bournemouth | 3 | 4 | 4 | 0 | 6 |
8 | Crystal Palace | 3 | 4 | 1 | +3 | 5 |
9 | Manchester United | 3 | 4 | 4 | 0 | 4 |
10 | Nottingham Forest | 3 | 4 | 5 | -1 | 4 |
11 | Brighton & Hove Albion | 3 | 3 | 4 | -1 | 4 |
12 | Leeds United | 3 | 1 | 5 | -4 | 4 |
13 | Manchester City | 3 | 5 | 4 | +1 | 3 |
14 | Burnley | 3 | 4 | 6 | -2 | 3 |
15 | Brentford | 3 | 3 | 5 | -2 | 3 |
16 | West Ham | 3 | 4 | 8 | -4 | 3 |
17 | Newcastle | 3 | 2 | 3 | -1 | 2 |
18 | Fulham | 3 | 2 | 4 | -2 | 2 |
19 | Aston Villa | 3 | 0 | 4 | -4 | 1 |
20 | Wolves | 3 | 2 | 8 | -6 | 0 |
Szavazás
TV műsor

Manchester City - Manchester United
Premier League, 4. forduló