United U21 - Ipswich U21 5-0
A Manchester United U21-es csapata remekül kezdte a Premier League 2-es szezont: 5–0-ra győzött az Ipswich Town ellen a Progress With Unity Stadionban.
Victor Musa, Jack Fletcher, Jaydan Kamason és Dan Armer négygólos előnyt biztosítottak a szünetre, miközben az első félidőben teljes mértékben uralta a mérkőzést a csapat.
A mérkőzés menete a szünet után sem változott, JJ Gabriel pedig alig néhány perccel a folytatás után megszerezte az ötödik gólt.
A vendégek ettől a ponttól kezdve már nem tudtak visszakapaszkodni a mérkőzésbe, így Adam Lawrence csapata remekül indította a bajnokságot: három ponttal és kapott gól nélkül.
Első félidő
A United Musa góljának köszönhetően korán vezetést szerzett Leigh-ben. A 19 éves játékos néhány passzt váltott Gabriellel, majd miután visszakapta a labdát a tizenhatoson belül, bal lábbal mesteri pontossággal a hosszú alsó sarokba lőtt.
A nyáron igazolt Tynan Thompson nagy szerepet játszott a második gólban, még a 10. perc előtt, amikor a bal oldalról befelé húzott, és középre passzolt Jack Fletchernek. A csapatkapitány áttört az Ipswich védelmén, és ügyesen helyezte a labdát Woody Williamson mellett a kapuba.
Thompson és Fletcher is közel állt a harmadik gólhoz a következő pillanatokban: előbbi lövését blokkolták, és a labda majdnem átrepült a kapus felett, míg utóbbi távoli lövése alig suhant el a kapufa mellett.
Még mindig kevesebb, mint 30 perc telt el, amikor Musa egy erőteljes lövéssel közel állt ahhoz, hogy megduplázza góljai számát, Amir Ibragimov pedig tizenegyest reklamált, de a játékvezető nem adott. Nem kellett azonban sokáig várni, hogy Amir is befolyással legyen az eredményre.
A középpálya hátsó részéről 9-es számú játékosunk kiszúrta Gabriel elfutását, aki az alapvonalnál vette át a labdát, majd megfordulva továbbpasszolta a felzárkózó Kamasonnak, aki a labdát a kapu felső részébe vágta.
A domináns első félidőt lezáró utolsó momentumként Armer higgadtan fejelte be Tyler Fletcher szögletét, tovább növelve csapatunk előnyét.
Második félidő
A második félidő kezdete nem volt annyira pörgős, mint az elsőé, de csak kissé maradt el tőle.
A játékrész hatodik percében Jack Fletcher egy éles passzt adott Gabrielnek az utolsó védelemi vonalba, és miközben a kapus kirohant rá, a fiatal csatár egyszerűen átemelte a labdát Williamson felett, így a vendégeknek nem maradt más választásuk, mint nézni, ahogy a labda a hálóba hull.
Az ötödik gól után kissé felforrósodtak a kedélyek, és néhány kemény belépő is következett, többek között Leon Elliott részéről. Két perccel az első sárga lapja után az Ipswich védője keményen belement Gabrielbe és Harry Amassba, és második sárga lappal kiállították.
Ezt a feszült pillanatot követően a játék ismét megnyugodott, és Tyler Fletcher távolról leadott lövéssel próbálkozott, de a kapus ezúttal hárított.
Az egész mérkőzés során alig volt dolga a United kapusának, Cameron Byrne-Hughesnek, aki megőrizte a kapunkat a góltól, amikor Shakil Nicolaou előre tört, és ő is egy emeléssel próbálkozott.
Thompson a hosszabbításban majdnem szerzett még egy gólt az Ipswich védelmében kialakult zavar után, de a csapat éppen időben összeszedte magát, így az eredmény 5–0 maradt, és a fiatal Vörös Ördögök kényelmes győzelmet arattak a szezonnyitón.
Mérkőzés részletek:
UNITED
Kezdő: Byrne-Hughes; Kamason, Mills (Munro 61'), Armer (Kukonki 76'), Amass; T. Fletcher, J. Fletcher (Thwaites 61'); Musa (Missin 61'), Gabriel, Thompson; Ibragimov (Orozco 76')
Nem használt cserék: Murdock, Mantato
Gólok: Musa 2', J. Fletcher 10', Kamason 33', Armer 38', Gabriel 51'
Booked: Amass, Thwaites
IPSWICH
Kezdő: Williamson; Elliott, Mthunzi, Mazionis, Lewis; Compton (Sains 46'), Wood (Wilkinson 83'); Adetiba (Mauge 46'), L. Fletcher, Runham (Nicolaou 62'); Eldred (Eze 62')
Nem használt cserék: Wreford, Pitts
Sárga lap: Sains, Elliott
Piros lap: Elliott
Kövess minket Facebookon, Instagramon és YouTube-on is!
Töltsd le a ManUtdFanatics.hu mobil applikációt Androidra és iOS-re!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!