Wigan Athletic 1-0 Manchester United

Történelme során elõször gyõzte le a Wigan a Manchester Unitedet.

Ötlettelen, harmatgyenge játékkal rászolgált a vereségre a United. A Wigan lefocizta Sir Alex Ferguson csapatát és miután a Manchester City gyõzni tudott, öt pontra csökkent az elõny.

Nem indult jól a találkozó, a Vörös Ördögök rendkívül pontatlanul játszottak az egész félidõ alatt és támadást sem sikerült kialakítaniuk. Bár a Wigan uralta a meccset, õk sem ostromolták túlzott intenzitással de Gea kapuját.

Fél óra telt el, amikor gólt szerzett Moses egy szögletet követõen, ám Dowd játékvezetõ nem adta meg a találatot, mondván Caldwell szabálytalanul akadályozta a spanyol kapust.

A meccs egyetlen fénypontja.

Így tehát maradt a 0-0, ami szünetig kitartott és sokkal inkább a Unitedre nézve volt hízelgõ.

A fordulás után 5 percet kellett várni a gólra. Kis szöglet után Maloney kapta a labdát, Rooney mellett könnyedén elment, majd zseniálisan csavart a hosszúba, 1-0 a Wigannak.

Sir Alex cserékkel próbálta fellendíteni csapatát, ám semmit nem értek a változtatások, 80 percet kellett várni az elsõ valamire való helyzetre, ekkor Welbeck lõtt kissé kisodródott helyzetbõl, Al-Habsi azonban hárított.

Vereségével a United elõnye öt pontra csökkent, míg a Wigan komoly lépést tett a bennmaradásért.