Robson: Most kell megalapozni a sikereket
Bryan Robson szerint a vasárnapi Liverpool elleni FA kupa mérkõzés ideális lehet a Manchester United számára, hogy megkezdje útját a trófeákig vezetõ úton - az eredmények mellett megfelelõ játékkal megfûszerezve.
A Vörös Ördögök teljesítménye a karácsonyi megfeszített tempójú idõszakban inkább hatékonynak, mint kimagaslónak nevezhetõ - attól eltekintve, hogy külsõ okok miatt a Blacpool és a Chelsea elleni bajnokikra nem kerülhetett sor. Azonban most eljött az idõ, hogy a csapat megalapozza késõbbi sikereit - erre pedig tökéletesebb alkalma nem is lehetne, mint a vasárnapi rangadó az FA kupában, ahol a szenvedõ Liverpool legyõzésével indulhatna el a csapat a szezonvégi magasságok irányába.
"Van egy két problémája a Fõnknek sérülések miatt a vasárnapi rangadó elõtt, de remélhetõleg ez nem ingatja meg a csapatot" - mondta Robbo a Manutd.com-nak.
"Nagyszerû volna, ha folytatni tudnánk az eddigi eredménysorozatot - és mindezt jó teljesítménnyel megfejelve az egyik legnagyobb riválisunk legyõzésére fordítanánk."
Sir Alex visszautasította azokat a vádakat, miszerint együttese jó játék nélkül vezetné a bajnoki tabellát, és Robson is azon a véleményen van, hogy a nehezen kiszenvedett eredményekre szükség van, ugyanis csakis ezek által emelkedhetett olyan magasságokba a csapat, hogy jókora lépéselõnybe került riválisaival szemben.
"Néhányan úgy gondolják, hogy a csapat elég gyengén muzsikált az elmúlt hetekben, és felróják nekik, hogy nem döngölték földbe az ellenfeleket. De ezt folyamatosan lehetetlen fenntartani" - tette hozzá.
"Átmentünk egy olyan perióduson is a szezon elején, amikor bár jól játszottunk, az eredmények nem a saját szánk íze szerint alakultak. Aztán megtört a jég - valószínûleg a Blackburn és a Sunderland legyõzésével - hiszen jó játék mellett gólokat is képesek voltunk szerezni."
"Ezt követõen mindenki arra számított, hogy ez majd így lesz a szezon végéig. Azonban volt egy-két mérkõzésünk, amelyet elhalasztottak az idõjárás viszontagságai miatt, így rögtn a karácsonyi idõszakba csöppentünk."
"Ilyenkor nehéz tartani a korábban megszokott ritmust, különösen ha egy megterhelõ idõszak áll a csapat elõtt, éppen ezért Sir Alex megpróbálta kicsit variálni a csapatát, hogy fenntartsa a játékosok frissességét."
"Az egész arról szól, hogy miként tartja fent a megfelelõ egyensúlyt. Ilyen esetben olyan játékosok léphetnek pályára, akik jó ideje nem jutottak szóhoz, így nehéz felvenniük azt a ritmust, ami megvan azokban, akik hétrõl-hétre játszanak. Azonban Sir Alex ezt a feladatot is jól oldotta meg, és remélhetõleg erre építhetünk vasárnap."
Manutd.com
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!
Hozzászólások
Meccs Center
Grimsby Town vs Manchester United
Ligakupa 2. fordulóBlundell Park
2025-08-27 21:00
Premier League 2. forduló
Craven Cottage
2025-08-24 17:30
2025-08-17 17:30
2025-08-09 13:45
2025-08-03 23:00
2025-07-31 03:30
Támogatás
Kapcsolódó hírek
Címkék
Tabella
Premier League 2025/26
Csapat | M | RG | KG | GK | P | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal | 2 | 6 | 0 | +6 | 6 |
2 | Tottenham | 2 | 5 | 0 | +5 | 6 |
3 | Chelsea | 2 | 5 | 1 | +4 | 4 |
4 | Nottingham Forest | 2 | 4 | 2 | +2 | 4 |
5 | Manchester City | 2 | 4 | 2 | +2 | 3 |
6 | Liverpool | 1 | 4 | 2 | +2 | 3 |
7 | Sunderland | 2 | 3 | 2 | +1 | 3 |
8 | Everton | 2 | 2 | 1 | +1 | 3 |
9 | Bournemouth | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 |
10 | Burnley | 2 | 2 | 3 | -1 | 3 |
11 | Brentford | 2 | 2 | 3 | -1 | 3 |
12 | Leeds United | 2 | 1 | 5 | -4 | 3 |
13 | Fulham | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 |
14 | Crystal Palace | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 |
15 | Newcastle | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
16 | Manchester United | 2 | 1 | 2 | -1 | 1 |
17 | Aston Villa | 2 | 0 | 1 | -1 | 1 |
18 | Brighton & Hove Albion | 2 | 1 | 3 | -2 | 1 |
19 | Wolves | 2 | 0 | 5 | -5 | 0 |
20 | West Ham | 2 | 1 | 8 | -7 | 0 |