Manchester United 0-1 Arsenal

Izgalmas mérkőzésen 0-1-re kikapott a Manchester United az Arsenaltól az Old Traffordon.

Soha nem látott kezdőt küldött Erik Ten Hag a pályára a bajnoki címre törő Arsenal ellen. A szurkolók java a meccs előtt sok jóra nem számított a manchesteriek eddigi játékát és a kezdőt látva.

Nézzük hát, hogy mit sikerült összehoznia szeretett csapatunknak!

1. félidő

0. perc: A kezdő sípszó előtt nem sokkal fejeződött be a női FA kupa döntője ahol a lányaink legyőzték a Spurs csapatát 4-0-ra. Gratulálunk nekik!!

4. perc: Habár a meccsen egyelőre az Arsenal nyom, az első igazi lövés Hojlund nevéhez fűződik, egy magasan megszerzett labda után.

6. perc: Szép összjáték után Garnacho lövését blokkolták. Jöhet az első szöglet!

10. perc: Újabb eladott labda az Arsenaltól. Egyelőre ezek büntetlenül maradnak.

14. perc: Egy tűpontos Onana kirúgás után Dalot robog végig a pályán. Blokkolják a beadását, így jöhet a szöglet!

20. perc: Gól! Egy jobb oldalról érkező beadást Trossard értékesít 4 United védő gyűrűjében. 0-1

32. perc: Csendesen csordogál a mérkőzés. Igazi nagy helyzet nem alakult ki de mind a két csapat járt az ellenfél tizenhatosán belül.

37. perc: Ápolás Amadnál. A tizenhatoson belül esett el elefántcsontparti, de egyértelműen a labdát találta el Partey, így nincs tizenegyes.

41. Perc: Garnacho betörését követően centerez, amit Raya kipaskol. Veszélyes megmozdulás volt!

Félidő! – Egyértelműen a széleken próbál bontani a United, míg az ágyúsok teljesen visszaálltak a vezetés megszerzését követően. Sok izgalmat tartogathat még a második feles!

2. félidő

50. perc: A játék képe változatlan. A MU a szélen próbál bontani, az Arsenal pedig őrzi az eredményt. A szélsőink veszélyesek, és hozzájuk csatlakozik Dalot is a legtöbb esetben.

55. perc: Támad az Arsenal! Előbb Rice kapura lövését blokkolta Wan-Bisakka, majd Trossard próbálkozását Dalot. Meleg pillanatok a hazai csapat kapuja előtt.

57. perc: Saliba ment óriásit Garnacho helyzeténél. Tanárian szerel a francia védő.

60. perc: Dalot elviszi az embert Garnacho elől, aki senkitől sem zavartatva lövi ki a stadionból a labdát 16 méterről. Elpuskázott lehetőség.

65. perc: Ödegaard ereszt meg egy lövést a tizenhatos vonaláról, de Onana magabiztosan véd.

68. perc: Casemiro lő 30 méterről. Hasonlóan nem okoz ez gondot Rayanak, mint a korábbi Ödegaard próbálkozás

72. perc: Antony labdaszerzését követően 3 v 3-ban mehet a United az Arsenal kapujára, de a végeredmény, egy gyenge Antony lövés.

77. perc: Saka eladja a ladát amiből Mainoo ugratja Mctominayt. Az Arsenal kapuja előtt Garnacho kapja a skóttól, de oldalhálót lő!

79. perc: Martinelli húzza meg a bal szélen. Miután megverte Wan-Bisakkát kapura lő, viszont Onana óriásit véd. Marad a 0-1.

80. perc: Saka az ápolását követően beséltál a pályára és lefekszik. Elképesztően látványos időhúzás. Tierney azonnal jelzi, hogy ezt bizony bele fogja számítani a hosszabításba. A közjáték után Jesus váltja.

83. perc: Rice távoli lövését védi Onana ismét bravúrral.

89. perc: Hatalmas kavarodás a Mu kapu előtt, de sikerül tisztázni. A hosszabbításra 0-1 állassal fordulunk.

90+3: perc: Garnacho lövése megy kapu mellé