Matic: Elanga a jövőnk

A Manchester United középpályása, Nemanja Matic "a klubunk jövőjeként" jellemezte Anthony Elangat az Atletico Madrid elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő első mérkőzést követően.


A 19 éves svéd játékos biztosította be, hogy a Vörös Ördögöknek nem kell hátrányból nekivágniuk az Old Traffordon rendezendő visszavágónak, miután 10 perccel a rendes játékidő vége előtt góljával 1-1-re alakította az eredményt.

 

"Minden egyes fiatal játékos számára biztosan örökké emlékezetes pillanat lenne az, hogy ide jön és gólt szerez az Atletico Madrid ellen, ő pedig ezt meg is érdemelte" - dicsérte ifjú csapattársát Matic a MUTV-nek.

 

"Nagyon keményen dolgozik és azt kell mondjam, ő egy nagyon-nagyon kedves srác - hihetlenül udvarias, tisztelettudó és szerintem ő a klubunk jövője."

 

A kései góllal elért eredményről szólva a szerb játékos így folytatta:

"Nagyon boldogok vagyunk, mert gólt tudtunk szerezni a meccs végén és azt mondhatjuk, hogy egy pozitív eredménnyel térhetünk haza."

 

"De emellett azt is tudjuk, hogy jobb futballal kell előrukkolnunk és jobban irányításunk alatt kell tartanunk a játékot és a mérkőzést."

 

"Vannak olyan dolgok, amelyeken dolgoznunk és fejlesztenünk kell, de az, hogy ebben a stadionban egy nagyon jó csapat ellen döntetlent értünk el, nem rossz eredmény. Mélyen legbelül magunkban viszont tudjuk, hogy jobban kell ennél játszanunk."

 

 

Azokról a problémákról, amelyekkel a Unitednek szembe kellett néznie, amikor az első félidőben hátrányba kerültek Joao Felix gólja révén, Matic így szólt:

"A kispadról figyelve az eseményeket különösen az első félidő kapcsán gondoltam úgy, hogy hiányzik belőlünk az események irányítása és amikor beálltam, akkor is azt mondta nekem az edzőnk, hogy próbáljam meg többet birtokolni a labdát, ezzel segítve és lenyugtatva a csapattársaimat."

 

"A félidőben tudtuk, hogy több kontrollra lesz szükségünk, ők vezettek és emellett is voltak még helyzeteik. Mi azonban azt mondtuk, 'szervezzük újra magunkat és nézzük meg mire vagyunk képesek a labda birtokában.'."

 

"Szerintem amikor nálunk volt a labda, akkor sem tudtunk eléggé irányítani. A szünetet követően sokkal jobban néztünk ki, biztosabb lábakon álltunk és gólt is szereztünk, amely pozitív érzésekkel töltött el minket."

 

A három hét múlva rendezendő visszavágóra előretekintve Nemanja kijelentette:

"A legfontosabb dolog, hogy miként játszunk és én biztos vagyok benne, hogy fejlődni fogunk a játékunk azon részeiben, hogy többet kezdeményezzünk a labda birtokában és akkor meg fogjuk nyerni a mérkőzést."

 

"Tiszteljük őket, de tudjuk, hogy mi vagyunk a világ egyik legjobb klubja és biztos vagyok benne, hogy a legjobbunkat nyújtva ki fogjuk vívni a továbbjutást."


Manutd.com

Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!

Hozzászólások

Támogatás

Támogasd adományoddal
a ManUtdFanatics.hu működését!