Manchester United U19 2 - 2 Borussia Dortmund U19

A Manchester United U19-es csapata a nyolcaddöntőben búcsúzni kényszerült a német Borussia Dortmund ellen az UEFA ifjúsági-ligától, miután a rendes játékidőt és hosszabbítást követően a vendégek büntetőkkel múlták felül az angolokat.

Bynoe-Gittens duplázni tudott a meccsen, melyre mindkét ízben McNiel és Benett jóvoltából a Manchester United U19 is válaszolni tudott, de a mérkőzés döntetlennel ért véget és a büntetőket a német alakulat higgadtabban lőtte.

A 16. percben egy United szögletből jött a Dortmund kontrája, Gurpuz hihetetlen sprintet követően passzolt okosan Bynoe elé, aki kis szerencsével ugyan, de bekotorta a labdát a kapus alatt. 0-1

Nem sokkal később jött a válasz. Szép játékot követően kapta meg a labdát Fernandez a tizenhatos előterében, ő pedig lazán begurította azt a kapu elé McNielhez, aki megfordult, pimaszul kiosztott egy kötényt és szabadon lőtt kapura. 1-1

A második félidőt is a Dortmund kezdte jobban és ismét egy kontrát követően szerezte meg a vezetést. Saját tizenhatosuk előterében szereztek labdát a németek, a középpályán Bynoe kapott passzt, a szélen lehagyta emberét és meg sem állt a kapuig, ahol kíméletlenül bevarrta a labdát. 1-2

A 85. percben a United lendült támadásba, Jurado kapott a szélen labdát, amit nem is volt rest betenni középre, azt sarokkal egy dortmundi védő gyönyörűen lekészítette Benettnek, aki köszönte szépen, kilőtte a bal felső sarkot. 2-2

A 92. percben a Vörös Ördögök próbálták eldönteni a továbbjutás kérdését, azonban a németek tizenhatosán belül McNiel lábát kirúgta a dortmundi védő. Egyértelmű szabálytalanság, a bíró mégis szabályosnak látta a szerelést. Maradt a 2-2.

Miután nem dőlt el a győztes kiléte, jöhetnek a büntetők.:

Gurpuz áll a labda mögé, először a németek próbálkozhatnak.: Bement. A kapus jobbra vetődött, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki 0-1

Jurado kezdi a Vörös Ördögök büntetőpárbaját.: Jurado magabiztos, a bal alsóba tekerte a labdát, a kapus a másik oldalra vetődött. 1-1

Coulibaly próbálja meg ismét növelni a Dortmund előnyét: Érvénytelenítették a büntetőjét, kimaradt.

McNeill veheti át a vezetést csapatának: Kihagyja. A kapufát találja el, pedig a kapus verve volt. 1-1

Omer El-Zein próbálná feledtetni Coulibaly hibáját: Kihagyja, nagyon gyenge lövés volt a jobb alsó sarok irányába, a kapus könnyedén hárította.

Hannibal előtt a lehetőség.: Kimarad. A bal alsó sarok irányába lőtte a labdát, de olyan bátortalanul, hogy ki se pattant a kapusról.

Rothe próbálkozik meg a németek oldaláról: Bemegy. A bal alsóba küldte a labdát, Vitek jobb oldalra mozdult. 1-2

Emeran  áll a büntető pontra, hogy egyenlítsen csapatának.: Kihagyja. Jobb alsó sarok irányába próbálta helyezni a labdát, de a kapus hárított. Marad az 1-2

Byone áll a labda mögé, ha belövi nyer csapata és kiejti a United-et.: Benn van. Középre lőtte a labdát, Vitek balra mozdul. 1-3

A Borussia Dortmund jut tovább a legjobb 8 közé, ahol az Atletico Madrid várja majd. A Unitednek úgy tűnik, nem megy a büntetőpárbaj, mindegy a korosztály.